Спарта Прага победи Ческе Будейовице с 2:0 в полуфинален мач

...

Мартин Минчев бе точен за Спарта Прага и ще играе финал за Купата на Чехия

Спарта Прага победи Ческе Будейовице с 2:0 в полуфинален мач от Купата на Чехия. Българският футболен национал Мартин Минчев означи първото попадение за спечелилите.

Столичани постановиха домашен напън на стадион " epet ARENA " в Прага. Лукаш Хараслин стреля в дясната греда в 31-ата минута.

Възпитаниците на Бриан Приске поведоха 6 минути по-късно. Мартин Минчев откри резултата с акуратен удар. Българинът бе сменен след тъкмо час игра от Томаш Чванчара.

След почивката Лукаш Хараслин също нямаше шанс, откакто изстрелът му от директен свободен удар откри напречната греда.

Лукаш Садилек оформи крайния резултат, откакто засече с глава центриране на Лукаш Хараслин.

В добавеното време на срещата Мартин Кралик бе изпъден след втори жълт картон поради нарушаване.

На финала Спарта Прага ще срещне Славия Прага, който в профил Бохемианс с 3:2 след продължения. Спорът за оценката ще се състои на 3 май от 19:00 часа.