Созопол постигна поредна победа в последния 34-и кръг на Югоизточна

...

Созопол очаква директна покана за Втора лига

Созопол реализира поредна победа в последния 34-и кръг на Югоизточна Трета лига над домакините от Хасково, водени от Емил Ангелов - Бабангида. Гостите бяха по-добрият тим и направляваха събитията през всичките 90 минути на срещата и не оставиха никакво подозрение, че имат повече класа.

Футболистите на Маргарит Димов сътвориха няколко положения през първото полувреме, в които обаче шансът не бе на тяхна страна. Второто полувреме превъзходството беше осезателно и се очакваше момента, в който да падне първото попадение. Гостите разиграваха умерено и търпеливо изчакваха своя късмет. Попаденията за възпитаниците на Маргарит Димов осъществиха Кристиян Иванов в 63-ата минута. Младият нападател означи петото си попадение от началото на акцията. В 85-ата минута таранът Трайо Грозев вкара 16-о си попадение, оформяйки крайния резултат в мача - 2:0.

Малко преди началото на срещата бе връчена и купата за второ място на капитана Петър Кюмюрджиев, а " небесносините " футболисти изцяло справедливо завоюваха 27-а победа и десета в своите визити надалеч от вкъщи през актуалната акция. Възпитаниците на Маргарит Димов събраха актив от 85 точки, с пет по-малко от водача Нефтохимик, който финишира с 90 точки на върха. " Небесносините " имат 27 победи, четири равенства и три провали - 74:27 голова разлика. Созопол реализира връх през този сезон, като завоюва всичките си 17 семейства пред своя аудитория и остава единствен в групата по този индикатор.
Първият вид е БФС да се съобрази с това и " небесносините " да влязат непосредствено във Втора лига. Оборище (Панагюрище) изпадна дружно със Созопол през предходната акция, а момчетата към този момент са пуснати в отмора. Панагюрци остават единствен любимец, само че не са изявили предпочитание за качване в елита непременно. Те имат 75 точки след 23 победи, шест равенства и пет провали.

Останалите два клуба са Янтра Габрово и Суворово. Тази седмица се чака и окончателното решение на БФС, а управлението на " небесносините " чака директна покана за Втора лига.