Созопол победи втория тим на Ботев (Пловдив) с 2:0 в

...

Созопол се справи с Ботев II

Созопол победи втория отбор на Ботев (Пловдив) с 2:0 в другарски мач, игран в Нова Загора. Головете за спечелилите бяха дело на Антонио Ласков и Ерик Почански.

Домакините се бяха постарали да дават доста положителни условия за игра и макар проливния дъжд в минутите преди мача теренът бе подготвен за дуела.

Мачът бе всекидневен дебют за Артур Ованесян отпред на " канарчетата ". Наставникът употребява два изцяло разнообразни състава в двете полувремена, като единствено вратарят Панев бе на терена през всичките 90 минути.

Двата отбора направиха прелестен за наблюдение конфликт. През първата част головите положения летяха едно след друго, а сините вкараха в 39-ата минута от фаул.

Второто полувреме започва с ранен гол за Созопол и пропусната дузпа за " канарчетата ". След бурното начало последваха минути без положения за гол.

В самия завършек на срещата двата отбора си размениха нова порция обстановки, само че до нов гол не се стигна.

Следващата инспекция на Созопол е в сряда (29 юни) против Черно море във Варна.
 Mонтана се изправя против Етър на старта във Втора лига, вижте всички мачове в първия кръг

Процедурата се състоя в Амфитеатралната зала на Национална футболна база " Бояна "