СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (АП) — Лаури Маркканен отбеляза 26 точки

...

Лаури Маркканен вкара 26 точки, Джаз победи Спърс със 128-109, за да направи загуба от 5 мача

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (АП) — Лаури Маркканен означи 26 точки и Юта Джаз победи Сан Антонио Спърс със 128-109 в неделя вечер с цел да направи пропуск от пет мача.

Джордан Кларксън добави 22 точки и 10 асистенции за Джаз. Джон Колинс вкара 20 точки, а Колин Секстън добави 16 точки и 10 асистенции.

Девин Васъл поведе Сан Антонио с 27 точки, а Виктор Уембаняма добави 22 точки, 10 битки и пет блокади за Спърс, които изгубиха за 11-ти път в 12 мача. Зак Колинс приключи със 17 точки, а Тре Джоунс имаше 15 точки и 9 асистенции.

Джазът се реалокира в границите на три мача от Голдън Стейт за последното място за игра в Западната конференция.

Юта игра твърда отбрана и процъфтява в прехода, отбелязвайки 34 точки след 20 загуби на Сан Антонио и превъзхождайки Спърс с 28-14 при бързото пробива.

След като изоставаха с 24 точки преди полувремето, Сан Антонио се съвзе при започване на четвъртата четвърт. Последователни 3s от Vassell и Wembanyama доведох...