Сок от лук – превенция и лечение на различни заболявания
Сок от лук – универсално средство за предварителна защита и лекуване
Сокът от лук е безусловно кондензиран с биологично дейни субстанции и съединения. По-специално, това са захари – в него има повече, в сравнение с в ябълките и крушите, инулин – полизахарид, който е доста значим за метаболизма; протеини, мазнини, ензими; алкалоиди; сапонини; етерични масла, органични киселини и диетични фибри; витамини: каротин, С, Е, Н, К, РР, група В; минерали: калий, калций, магнезий, сяра, натрий, фосфор, хлор, желязо, алуминий, бор, йод, кобалт, манган, мед, никел, рубидий, флуор, хром, цинк и други
В допълнение, лукът съдържа доста фитонциди – субстанции, които обезпечават на растенията имунна отбрана и инхибират растежа и размножаването на гъбички, бактерии и вируси. Следователно, когато използваме лук или сок от него, тези фитонциди ни пазят: те интензивно унищожават стрептококите, туберкулозата, дифтерията и дизентериалните бацили, както и вирусите на грипа.
Ето за какво националните лечители просто не могат да подценен този зарзават и необятно го употребяват в практиката си – както за предварителна защита, по този начин и за лекуване на доста заболявания.
Редовната консумация на сок от лук усъвършенства апетита и производството на храносмилателни ензими, оказва помощ за унищожаване на токсините от тъканите, в това число от кожата. При грип и кашлица оказва помощ да се отървете от храчките. При уролитиаза, той работи като диуретик, отстрани отока, отстранява пясъка и даже камъните.
При атеросклероза, изключително в началните стадии, в случай че започнете да приемате сок от лук с мед, заболяването ще спре развиването си. Сокът от лук е потребен и при хемороиди и при нараснало равнище на холестерол в кръвта и други
Сокът от лук нормално се употребява по време на епидемии и настинки: грип, бронхит, ангина. По-специално, при положение на грип, обичайна медицина поучава няколко пъти дневно да мажете лигавицата на носа със сок от лук – това оказва помощ за попречване на затруднения.
В случай на простуда е потребно да поставите марля или памучни тампони потопени в сок от лук в ноздрите и да ги държите там за 10-15 минути. Ако чувство мощно парене, можете да поставите тампоните един по един. Не е нужно да принуждавате децата да търпят тази процедура, капнете в ноздрите им сок от лук разбъркан с мед и преварена вода.
Както децата, по този начин и възрастните ще се излекуват по-бързо с потреблението на сок от лук. Смесете го с мед в съответствие 1: 1 и консумирайте по 1 чаена лъжичка 3-4 пъти дневно, 15-20 минути преди хранене.
Сокът от лук се приема и при инфектиране на сливиците, само че тук може да се употребява в чист тип, без мед.
При бронхит по време на хранене е потребно да приемате по 1 супена лъжица сок от лук с мед в съответствие 1: 1, усъвършенства отхрачването.
При уролитиаза пийте сок от лук по 2 супени лъжици три пъти дневно след хранене.
При инфектиране на междинното ухо и звук в ушите, капнете във всяко ухо топъл сок от лук (по 4 капки). За дете, този сок би трябвало да се разреди с топла преварена вода 1: 2. При този проблем, можете да поставите памучен тампон, потънал в сок от лук за една нощ в ухото.
Внимание! Сокът от лук не трябва да се употребява от хора със болести на жлъчния мехур, бъбреците, черния дроб, стомашна язва, панкреатит и при положение на обострени сърдечни болести.