Софийският университет Св. Климент Охридски (СУ) удължава отмяната на лекции

...
Софийският университет Св. Климент Охридски (СУ) удължава отмяната на лекции
Коментари Харесай

Софийският университет Св. Климент Охридски удължава отмяната на лекции

 Софийският университет " Св. Климент Охридски " (СУ) удължава анулацията на лекции до 25 май за ограничение на заплахата от разпространяване на COVID-19. Това оповестиха на сайта на образователното заведение. По нареждане на ректора Анастас Герджиков от 23 март занятията онлайн бяха неразрешени до 10 май. 

Няма друга смяна в заповедта от март, с изключение на периода на деяние. Лекции няма да има, само че ще се организират държавни изпити, отбрани на дипломни работи и дисертации, когато не могат да бъдат отсрочени.

До средата на май са прекратени и всички всеобщи мероприятия в постройките на университета - конференции, полемики, обществени лекции, представления, концерти и други културни събития, спортни прояви, катедрени и факултетни препоръки и събрания и други

След въвеждането на изключителното състояние доста университети в страната минаха на отдалечено образование посредством конферентни връзки. СУ не направи изключение, като преподавателите се възползваха от стратегии за видеоконферентни връзки като Zoom и Blue Button.

Други изпращаха лекции и ревизираха домашни работи посредством системата Moodle.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР