Софийският Левски победи с 1:0 като гост Ботев Пловдив в

...

Левски измъкна победата над Ботев Пловдив в самия край на мача

Софийският Левски победи с 1:0 като посетител Ботев Пловдив в среща от първия кръг на Първа лига. Илия Димитров вкара единствения гол в мача в третата последна минута от добавеното време. Той се разписа след подаване на Габриел Обертан.

Футболистите на Левски започнаха по-активно и във втората минута Станислав Костов стреля, само че стражът на " жълто-черните " избави. Две минути по-късно Давиде Мариани стреля рисково, само че Даниел Кайзер мазета топката в корнер. След неговото осъществяване Станислав Костов насочи изстрел с глава, само че вратарят на домакините мазета. В 16-ата минута Жерсон Кабрал центрира, последва удар на Станислав Костов, на

Даниел Кайзер мазета. Шест минути по-късно съдията Станислав Тодоров спря мача за две минути, до момента в който се разпръсне пушека от димките, хвърлени от " жълто-черните " почитатели. Домакините разиграваха дълготрайно, без обаче да основат действителна заплаха пред вратата на съперника. В 36-ата минута Станислав Костов открадна топката от Костадин Ничев, напредна, само че стреля неточни. Едва в 41-ата минута футболистите на Ботев заплашиха вратата на " сините ". Тодор Неделев извърши директен свободен удар от 30 метра, топката полетя към близки низък ъгъл на вратата, облиза страничната греда, само че излезе в навън.

Второто полувреме стартира с разменени офанзиви. В 50-ата минута Тодор Неделев стреля неопределено. Пет минути по-късно Габриел Обертан изведе на комфортна позиция Станислав Костов, който стреля, то Даниел Кайзер мазета. В 65-ата минута вратарят на домакините хвана топката след слаб удар на Жорди Гомез. Пет минути по-късно след безредие пред вратата на Левски

Тодор Неделев стреля рисково с глава, само че съдията
Станислав Тодоров бе отсъдил засада. В 74-ата минута направилият дебют за Ботев Васил Шопов стреля в ръцете на Мартин Полачек. След четири минути Васил Шопов центрира, Стивън Петков стреля с глава, само че право в ръцете на вратаря на гостите. В 89-ата минута Жорди Гомез стреля неопределено от 25 метра, с цел да се стигне до гола на Илия Димитров надълбоко в добавеното време.
Източник: standartnews.com