Софийският градски съд определи Евелин Банев - Брендо да изтърпи

...
Софийският градски съд определи Евелин Банев - Брендо да изтърпи
Коментари Харесай

Съдът реши: Брендо ще излежи у нас присъдата си

Софийският градски съд дефинира Евелин Банев - Брендо да изтърпи у нас общо наказване от 10 години и половина. От този размер ще бъдат приспаднати съвсем една година в ареста в Италия, както и времето, в което Банев е в пандиза в София.

Банев изиска да изтърпи в България общо наказване от присъдите му у нас, от Румъния и от Италия. 

Адвокатът му Силвия Найденова съобщи, че италианският съд не е способен да се произнася по тези обвинявания, защото въпросните действия са осъществени отвън територията на страната. Това е причина Найденова да изиска тази присъда да не бъде зачетена в България. Прокуратурата и съдът не се съгласиха с този аргумент.

Присъдата в Италия на Банев е 20 години затвор за трафик на опиати и за началник на незаконна група. В Румъния той е наказан на 10 години и шест месеца. Според българското законодателство за тези закононарушения се постанова по-леко наказване.

Съдът записа в решението си, че италианският съд не е изпратил претекстове към присъдата, връзката с институцията е била доста тромава в границите на девет месеца.

Евелин Банев се съобщи непринудено на управляващите у нас през лятото на 2024 година.

Преди това той изчезна малко, откакто получи 6 години затвор за пране на пари.

През 2018 година Банев беше разгласен за интернационално търсене от българските управляващи, които не го откриха на адреса му, с цел да го отведат в пандиза. Още тогава Румъния го търсеше поради 10-годишна присъда за наркотрафик, а в Италия го чакат 20 години затвор още веднъж поради дрога по аферата " Кокаинови крале ".

Снимка: Агнес Методиева
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР