Министерството на провосъдието и прокуратурата обявиха война на имотната мафия
Софийската районна прокуратура (СРП) разкри скица за придобиване на парцели от възрастни хора. Това разгласи Светлана Димитрова, прокурор в СРП, и изясни, че се употребяват подправени решения на арбитражния съд.
„ Натъкнахме се на имотна мафия, която поради последните четири години на безредие и политическа неустановеност, е придобила невиждани мащаби и се откроява с изключителна безочливост “, съобщи министърът на правораздаването Георги Георгиев.
„ От името на страната разгласяваме война на имотната мафия ”, сподели министър Георгиев.
Той предизвести, проведените незаконни групи, че ще се сблъскат челно с страната и правораздавателните ѝ структури и механизми ”.
Поводът за дейностите на прокуратурата и полицията е казусът с 89-годишна жена, която можеше да остане на улицата. Нейният случай ще бъде прегледан от Върховен касационен съд. „ В ръцете на трима висши съдии е делото за анулацията на арбитражното решение от този по този начин наименуван арбитраж ”, съобщи правосъдният министър Георгиев.
Той разчита на прокуратурата и Столична дирекция на вътрешните работи да открият освен официално ангажираните лица, само че и всички по веригата и възможният „ мозък “, който стои зад тази комплицирана юридическа интервенция.
Директорът на Столична дирекция на вътрешните работи Любомир Николов съобщи, че при полицейска интервенция през вчерашния ден са арестувани 8 лица. Трима от тях са престъпно проявени. Възрастта на арестуваните от порядъка на от 44 до 78 години. „ Събираме данни за виновността на лицето, посочено от прокуратурата. Той е с тежко правосъдно минало и е прочут на органите на полицията и най-много на незаконния свят като Жоро Мазния “, сподели той.
Министър Георгиев съобщи, че би трябвало да се намерят всички забъркани лица в имотната машинация, в която попадна 90-годишната баба Янка, която за малко да изгуби парцела си. В момента тече дело за анулация на арбитражното решение, което се гледа пред касационния съд. Оказало се е, че арбитражът, издал документа, е призрак.
Схемата е със подписване на прелиминарен контракт, в който написа, че купувачите са дали стотици хиляди лв. в чували. Министър Георгиев акцентира, че може да се разкрие арбитраж по-лесно от квартален магазин:
„ Арбитражните съдилища се употребяват за машинация. Като зад арбитражите-копърки седи имотната мафия. Затова би трябвало да се създадат законодателни промени ", разясни той.
Прокурор Борислав Георгиев изясни, че са правени подправени контракти, като въпросите се вземат решение с арбитражни решения. От там частен правосъден реализатор поставя забрана на парцела на потърпевшото лице. Става дума за самотни възрастни хора, които не могат да пазят правата си.
Вече е повдигнато обвиняване за подправени документи на лицето - шеф на сдружението, прочут като Жоро Мазния. Той е арестуван под стража, а на следващия ден ще се гледа мярката му.
FaceBookTwitterPinterest




