Прокуратурата поиска имунитета на Лена Бориславова. Хронология на фалшификацията на подписи
Софийската районна прокуратура е предложила на и.ф. основен прокурор Борислав Сарафов да изиска имунитета на Лена Бориславова като депутат от " Продължаваме промяната-Демократична България ". Това оповестиха от държавното обвиняване.
Разследването е обвързвано с формирано произвеждане във връзка с съдружие „ Да запазим Корал “. През април стана ясно, че в СРП има формирано следствие във връзка с съдружие „ Да запазим Корал “, разпитани са 10 очевидци.
Досъдебното произвеждане е формирано на 11 август 2023 година по сигнал на ръководителя на Управителния съвет (УС) на съдружие „ Да запазим Корал “ в ДАНС. То е за това, че е доказана лъжа в документално известие, изпратено от Лена Бориславова по електронен път до Агенция по вписванията, изискуемо по силата на Търговския закон за засвидетелствуване на условия – освобождение на Кирил Петков от длъжността член на УС на сдружението, като същото следва да е осъществено на съвещание на общото му заседание, за което се твърди, че е извършено на 6 май 2021 година
В хода на следствието са открити данни за осъществяване и на други документни закононарушения – сформиране и потребление на неистинен документи, показани пред Агенция по вписванията, показаха от прокуратурата.
В края на април Кирил Петков разяснява проблема и съобщи, че това е „ следващият ченгеджийски номер “.
По закон преценката за настояването за имунитета на Бориславова е на основния прокурор. В момента Борислав Сарафов е на работно посещаване в Съединени американски щати до 14 декември.
Припомняме, че на 10 декември Кирил Петков внесе в деловодството на 51-вото Народно заседание отвод от имунитета си като депутат.
" Искам да покажа на всички от " мръсната машина ", че не ме е боязън ", съобщи Петков във видео, което демонстрира по какъв начин отива до парламентарното деловдство, с цел да подава отхвърли си от имунитет. Той благодари на всички, които са го потърсили с поддръжка и им даде обещание, че няма да спре, до момента в който " България не стане естествена, правова страна, в която всички да се радваме, че живеем ".
Ден по-рано Сарафов изиска имунитета на съпредседателя на " Продължаваме промяната ". Поводът - следствие против Петков, че в нарушаване на пълномощията си е наредил ареста на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова.
" Изцяло съм работил в моите пълномощия и съм давал свободата на цялата администрация и задкулисието не можеше да повлияе на моите решение. Във всичките ми дейности съм спазвал закона и никой не е над него ", отговори Петков на въпрос кой му е дал съвет да подреди ареста на Бойко Борисов. " Вярвам, че опасността е против ГЕРБ. Вярвам, че Пеевски демонстрира на ГЕРБ да внимават да не създадат стъпка обратно и да го хвърлят под рейса. Той размахва сега " оръжието си Сарафов ", с цел да им покаже - внимавайте да не извършите нещо. Аз не се тормозя и още през днешния ден ще си дам имунитета ", акцентира Кирил Петков на излизане от президентството.
Като закъсняло правораздаване дефинира тогава водачът на ГЕРБ Бойко Борисов дейностите на прокуратурата по отношение на Кирил Петков.
Епицентър. бг напомня следствието на Биволъ:
Още през апри 2024 година стана известно, че Кирил Петков е станал длъжностен Министър на стопанската система с цената на фалшифицирани документи и фактическа машинация, показани на Агенцията по вписванията. Неверните условия са били нужни, с цел да се почисти от всевъзможен тип спор на ползи.
Фалшификацията е включвала поредност от недействителни и неистинен документи, направени и легализирани от юрист Лена Бориславова.
Целта е била да бъдат въведени в подвеждане държавните институции, че Кирил Петков Петков няма никакакво противоречие със законите, с цел да бъде назначен за Министър на стопанската система през 2021 година
Още в края на месец април 2021 година Петков е знаел, че ще бъде назначен на поста Министър на стопанската система в служебното държавно управление на Президента Румен Радев. За задачата е трябвало да показа документ, че е български жител, съгласно Конституцията. Освен това е задължен да напусне всички сдружения, в ръководството на които попада. Казусът с канадското поданство и недекларирането му, към този момент беше квалифицирано като противоконституционно от Конституционния съд /виж тук/. Петков обаче не понесе никаква глоба за нарушаването на Българската Конституция, макар че е персонално виновен за това. Паралелно се оказва, че съществуват задоволително учредения за нарушени редица други закони, в това число Наказателния кодекс, с цел да бъде въпреки всичко назначен Кирил Петков за Министър на стопанската система
Освен в частния бизнес все още на екстреното си влизане в политиката Петков е бил и член на УС на неправителствената организация „ Да запазим Корал “. Организацията е известна с дейната си гражданска позиция освен за запазването на морския бряг, само че и по всевъзможни природозащитни дела. „ Да запазим Корал “ е в действителност единствената социална конструкция, която до известна степен е легитимирала Кирил Петков като опозиционер на ръководството на ГЕРБ, Борисов и корупционното статукво през последните години. В нейното управление с изключение на Кирил е взел участие и татко му Петко Петков.
Последното е било спънка, съгласно условията на Закона за администрацията. В чл.19, ал.7, т.3 ясно се указва, че:
Кирил обаче е държал да не загуби въздействието си в този влиятелен цивилен клуб, тъй като с помощта на него е станал различим като достоверен герой за „ смяна “, а не спуснат парашутист в българския обществено-политически живот от далечна Канада, какъвто в действителност е бил.
Излизането му от Управителния съвет на „ Корал “ е трябвало да стане по същия метод, по който „ излиза “ от всичките си компании в частния бизнес, т.е. да повери всичко в ръцете на извънредно непосредствен и приближен човек, посредством който да резервира своето въздействие. Разликата е, че при прекачване на свои компании, всичко зависи от него, а в публичната конструкция има дълга и групова законова процедура. Освен това не е несъмнено, че груповата воля ще се съобрази с персоналните упоритости да сложи на свое място протеже, което е дясната му ръка в множеството компании, без даже да членува в Сдружението “Да запазим Корал “.
Адвокат или фалшификатор?
Кирил Петков е бил „ освободен “ от длъжността си на шеф в сдружението за отбрана на Корал, само че с цената на фалшифицирано пълномощие, подправени документи, протоколи и подписи на другите членове от сдружението. Неистинските документи са били входирани в
Агенцията по вписванията не от различен, а от персонално от адвокат Лена Бориславова, с нейния дипломиран електронен автограф (КЕП)!
Измамата е осъществена след действителното встъпване в служба на Министър Кирил Петков през 12.05.2021 година На идващия ден рано сутринта е почнала акцията по “изчистването ” му.
За невероятно къс период още на 14-ти Петков се снабдява с „ изчистена “ информация, че е напуснал УС на Сдружението за Корал и няма никакви други участия в несъгласие със Закона.
На това съображение и той подава Декларация за липса на спор на ползи пред КПКОНПИ, с цел да може да бъде назначен навреме за министър.
Фалшифицираните документи „ организират “ цялата процедура по замяната на Кирил Петков с негов доближен, без изобщо нещо от документираните дейности да са се случили в действителност. Схемата се развива при започване на май 2021 година – по навръх 13 и 14 май, само че в друг порядък са направени подправените документи със задна дата.
За да стане ясно тъкмо по какъв начин са работили фалшификаторите ще се опитаме да подредим нещата хронологично, както са се случили, а не както са показани в погрешните документи.
Хронология на измамата против министерско кресло
В началото на м. май 2021 година Кирил Петков се готви незабавно да стане министър на стопанската система в служебното държавно управление на Румен Радев. За задачата би трябвало да напусне всички сдружения, в които попада. На 10-ти май Радев издава Указа за назначението на Петков, а на 12-ти той публично встъпва в служба. Но вместо да бъде спазен Закона, е употребен изцяло незаконен метод за илюзия на държавните институции.
На 13-ти май в 1:39 часа след среднощ, Лена Бориславова си изготвя подправено пълномощие с което може да се разпорежда изцяло с гражданското съдружие „ Да запазим Корал “ и подписва това пълномощие с подправен подпис на Председателя на сдружението, Атанас Русев. Подписът на пълномощното не е саморъчно положен, а е изкопиран 1:1 от публични документи на сдружението, в тази ситуация спесимен на подписа на шефа на
Фалшиво пълномощие на името на Лена Здравкова Бориславова да се разпорежда с делата на Сдружението “Да запазим Корал ”. Подписът на Председателя е заимствуван и натрапен електронно на документа.
В същия мрачен нощен час са направени още серия неистинен документи:
Протокол от Общо заседание на Дружеството на 06 май 2021 година, с една единствена точка в дневния ред, освобождението на Кирил Петков от Управителния съвет на Сдружението.
На негово място в Управителния съвет влиза никому незнайният в Сдружението Мартин Драгулев, който унаследява целия бизнес на Кирил Петков. Драгулев е или шеф, или в борда на шефовете във всичките компании на Петков.
Не е мъчно да се допусна, че е изключително доверено лице на някогашния Премиер и Лидер на Политическа партия. На Протокола от Общото заседание също е подложен подправяния автограф на ръководителя Атанас Русев. Тук подписа е изкопиран от остаряло пълномощие, издадено през 2019 година Документът е подписан и от самият Мартин Драгулев, незнайно за какво и по какъв начин. Протоколът е формиран на 13.05.2021 година в 1:16 часа през нощта и приключен в 1.43 мин.
Още същия ден сутринта неистинските документи са били сканирани и импортирани в Агенцията по вписванията с електронния автограф на юрист Лена Бориславова.
От там на идващия ден в 8:40 сутринта, връщат писмо с Указания по заявление вх. No 20210513015554/13.05.2021г. на юрист Лена Здравкова Бориславова за допускане регистриране смяната в органа на ръководство на Сдружение „ Да запазим Корал “.
Указанията (№ 20210513015554/14.05.2021г.) гласят:
„ Да се показа към заявление рег.No 20210513015554 от 13.05.2021 година –:
– протокол от съвещание на УС за привикване на Оценка за съвместимост на членовете на сдружението.
– описът на присъствалите на общото заседание членове на сдружението (пълномощници) с автограф на всяко лице; в случай че на общото заседание са участвали пълномощници – доказателства за представителната власт на пълномощниците;
– настоящ лист на членовете на сдружението към датата на свикване на общото заседание, удостоверен от представляващия; Представеният лист на членовете на сдружението е към датата на осъществяване на Оценка за съвместимост. “
Още на 14-ти към обед, в границите на към 3 часа са направени екстрено от Бориславова и трите нови подправени документи със задна дата:
Протокол от съвещание на УС и взето решение на него за промяната на Кирил Петков с Драгулев и привикване на Общо заседание. в документа попадат имената на самия Кирил Петков и на татко му Петко, също член на Управителния съвет на Сдружение “Да запазим Корал ”
Неистински Протокол за събрания на УС на Сдружението на 19.04.2021 година Такова заседание в никакъв случай не се е провеждало.
Списък с подписите на членовете на Сдружението, „ взели участие “ в Общото заседание на 06.05.2021 година
От „ подписаните “ 10 члена на Общото заседание, най-малко 9 подписа са фалшифицирани, а единия – на депутатката от ПП-ДБ Мирослава Петрова е под подозрение, тъй като само тя самата може да си го оспори.
Едно е несъмнено обаче, че сходно Общо заседание НИКОГА не се е провеждало, както в никакъв случай не се е провеждало и съвещание на УС на Сдружението, на което е взето въпросното Решение за осъществяване на Общо заседание и така нататък
Списък с подписи на членове на Общото заседание на 06.05.2021 година, на което е взето Решението за промяната на Кирил Петков с Мартин Драгулев. Фалшиво.
За да обобщим – цялата процедура по заличаването и подмяната на Кирил Петков с правилния му сътрудник Мартин Драгулев е една грандиозна машинация, осъществена от Лена Бориславова и осъществена със съучастничество или несъзнателно подпомагане на чиновници в Агенцията по вписванията на Р.България.
Очевидно резултатът е настъпил в нужния порядък, тъй като на 14.06.2021 г. Кирил Петков подава Декларация пред КПКОНПИ, съгласно условията на Закона за администрацията и Закона за противопоставяне на корупцията. В декларацията си новоназначеният Министър на стопанската система декларира публично, че все още на встъпването си в служба на високия властови държавен пост не е бил член на ръководство или надзор на сдружения, или юридически лица с нестопанска цел /каквото е случая със Сдружението за „ Корал “/.
Последното събитие е на практика въвеждане в подвеждане както на КПКОНПИ, така и на Министерски съвет, чийто член е Петков, защото той действително и съгласно законите на Република България не е напускал или излизал легално от Управителния съвет на това сдружение.
Лена Бориславова не е коментирала събитията обществено, а само беше оповестила, че ще резервира обясненията си за съда.
Лена Бориславова има имунитет като депутат и той би трябвало да бъде свален, с цел да се подхващат възможни дейности против нея. Това става по предложение на прокурор до основния прокурор Борислав Сарафов, който би трябвало да изиска имунитета ѝ от Народното събрание.




