Софийската окръжна прокуратура внесе в съда искане за домашен арест

...
Софийската окръжна прокуратура внесе в съда искане за домашен арест
Коментари Харесай

Прокуратурата поиска домашен арест за шофьора на автобуса Григор Григоров

Софийската окръжна прокуратура внесе в съда искане за домакински арест на водача на рейса, който катастрофира край Своге Григор Григоров. Той беше арестуван за 72 часа.

Григоров за в този момент е единственият обвинен за злополуката. Повдигнато му е обвиняване за причиняване на гибел по несъобразителност на 17 души и нанасяне на междинни и тежки телесни повреди на повече от едно лице, оповестява Българска национална телевизия.

Причината водачът да бъде измамен под наказателна отговорност е, че съгласно показанията на тахографа сега на злополуката рейсът се е движил с 53 километра в час, при ограничаване на скоростта от 40 км.

Вчера Григоров беше изписан от болничното заведение и отведен в ареста на Националното разследване.

Наблюдаващият прокурор му е наложил възбрана за овакантяване на страната и лишаване на шофьорската му брошура до привършване на следствието.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР