Софийската градска прокуратура ще обжалва пред съда присъдата от 21

...
Софийската градска прокуратура ще обжалва пред съда присъдата от 21
Коментари Харесай

СГП обжалва присъдата на Петьо Еврото и отново го обяви за издирване, но по дело за изнудване

Софийската градска прокуратура ще апелира пред съда присъдата от 21 май 2026 година, с която Петьо Петров – Еврото беше приет за отговорен по дело за потребление на подправени документи, само че беше освободен от наказателна отговорност и получи санкция от 2556,46 евро.

Съдът оправда Петров по по-тежкото обвиняване – за документна машинация в изключително огромни размери, обвързвана с пари, златно кюлче и монети на обща стойност над 1,3 млн. лв..

СГП смята, че оповестената присъда е голословна и постановена в несъгласие с условията на закона, заради което ще изготви митинг. С митинга си държавното обвиняване ще изиска Софийският апелативен съд да признае подсъдимия за отговорен по всички повдигнати обвинявания и да наложи надлежно законосъобразно наказване.

По друго досъдебно произвеждане, водено под надзора на Софийската градска прокуратура, Петьо Петров – Еврото е притеглен като обвинен за изнудване.

След постановената през вчерашния ден присъда, с която съдът го снема от търсене, наблюдаващият прокурор неотложно разпорежда на Столична дирекция на вътрешните работи Петров още веднъж да бъде разгласен за общодържавно търсене по делото за изнудване.

В четвъртък Софийският градски съд призна Петьо Петров за отговорен за това, че е склонил Илия Златанов и Димитър Ламбовски да употребяват неистинен документи и му наложи санкция в размер на 2556 евро. Магистратите анулираха и мярката му за неотклонение „ задържане под стража “, отдръпнаха и издадената Европейска заповед за арест.

Източник: breaking.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР