Софийската градска прокуратура е започнала разследване за евентуални злоупотреби в АПИ
Софийската градска прокуратура се е самосезирала и е почнала следствие за възможни злоупотреби в Агенция " Пътна инфраструктура ". Това излиза наяве от известие на уеб страницата на държавното обвиняване.
Поводът за самосезирането е публикация на Антикорупционния фонд от февруари. В нея се приказва за " скица за нелегално превъзлагане на действия по пътна поддръжка, по която се отклоняват минимум 14 милиона лв. на месец ".
Твърди се, че " от 2025 година насам Агенцията " Пътна инфраструктура " нелегално е превъзложила на компания " Юнит Асист " даването на денонощна и безвъзмездна пътна помощ за жителите. От своя страна сдружението също нелегално превъзлага активността на най-малко 11 компании.
Поводът за самосезирането е публикация на Антикорупционния фонд от февруари. В нея се приказва за " скица за нелегално превъзлагане на действия по пътна поддръжка, по която се отклоняват минимум 14 милиона лв. на месец ".
Твърди се, че " от 2025 година насам Агенцията " Пътна инфраструктура " нелегално е превъзложила на компания " Юнит Асист " даването на денонощна и безвъзмездна пътна помощ за жителите. От своя страна сдружението също нелегално превъзлага активността на най-малко 11 компании.
Източник: manager.bg
КОМЕНТАРИ




