София ще остане без градски транспорт за час следващия петък,

...
София ще остане без градски транспорт за час следващия петък,
Коментари Харесай

София остава без градски транспорт за час: защо?

София ще остане без градски превоз за час идващия петък, заканиха се водачи, които излязоха на митинг под прозорците на локалната власт в Столицата.

Причината е желаната от тях бонусна система, която им е обещана от кмета Васил Терзиев. Властта отговори - подготвена е да извърши настояванията на чиновниците, само че след изборите.

Осма година Валентин Миланов прекарва повече време зад кормилото денем. Често работи по 6 дни, а от време на време и без отмора, според от графика.

" Първата промяна е от 04:30 от 13:30, втора промяна е от 13:30 до към 00:40 ", разяснява той.

Зад кормилото на рейс 280 Валентин Миланов вози всевъзможни пасажери, в това число и футболните агитки, които след мач се качват от региона на Националния стадион.

" Тогава сме малко психолози с почитателите - от който тим се качат, от тях сме. Има и доста случки - изгубени деца, забравени документи, пияни пасажери, изключително заран в Студентски град има доста такива ", призна той.

Два фактора въздействат върху заплатата на водачите - изключителният труд и санкциите, които постоянно стопяват взетото в края на месеца.

" Тук няма къде да се мине, ние закъсняваме, като закъснеем повече от 2-3 спирки, това към този момент е санкция ", добави Валентин Миланов пред телевизия Bulgaria ON AIR.

И защото остана на работа, Валентин не съумя да поддържа своите сътрудници, които излязоха пред общината с искане за бонусна система, която да възнагради труда им.

А управлението на общината слезе при хората в опит за диалог. Посрещна ги отпор.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР