София. Продължението на Консултативния съвет за национална сигурност ще покаже

...
София. Продължението на Консултативния съвет за национална сигурност ще покаже
Коментари Харесай

Политологът доц. д-р Румяна Коларова: Продължението на КСНС ще покаже доколко президентството има ресурса да предложи алтернатива в ситуацията на тежко противоборство между ГЕРБ и БСП

София. Продължението на Консултативния съвет за национална сигурност ще покаже до какъв брой президентството има ресурса да предложи опция в обстановката на тежко противоборство сред ГЕРБ и Българска социалистическа партия. Това сподели в изявление за предаването „ Метроном “ на Радио " Фокус " политологът доцент доктор Румяна Коларова, по отношение на плануваното за 17 октомври ново съвещание на КСНС на тематика " Корупция ", откакто предходното бе прекъснато от президента Румен Радев поради липса на кворум. Според нея по време на съвещанието на Консултативния съвет за национална сигурнсот няма да има тематика, по която двете съществени политически сили у нас да не стигнат до изострен политически спор.
„ Този съвещателен съвет е ход с доста огромен залог, извънредно упорит ход от страна на президента. Големият залог е както за него, по този начин и за двете партии, които отиват там. Сега, несъмнено, при Българска социалистическа партия ще кажете - но това е техният президент, в смисъл, това е президентът, който те са излъчили. Не е по този начин, сред президентът и Българска социалистическа партия има отдалеченост, в случай че не напрежение. И от тази позиция това значи, че той ще стане водач на лявото. Нито един политически акт, нито една политическа тактика, нито един политически ход не се задава и дефинира от законите. Това е игра, която има доста други възможности, доста последици и в края на краищата - доста съставни елементи “, съобщи политологът.
Доц. Коларова добави, че Консултативният съвет за национална сигурност би могъл да балансира опълчването в Народното събрание. Според нея съвещанието на КСНС е трябвало да бъде планувано едвам след провеждането на парламентарен спор, обвързван с антикорупционните ограничения, с цел да са ясни сферите, в които има съвпадане и тези, в които не може да се реализира единодушие сред политическите сили.

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР