София празнува 147 години от обявяването си за столицата на

...
София празнува 147 години от обявяването си за столицата на
Коментари Харесай

147 години от обявяването на София за столица на България

София чества 147 години от оповестяването си за столицата на България. Празникът се отбелязва с богата и разнообразна културна стратегия.

На 3 април 1879 година София е оповестена публично за столица на България. 147 години по-късно в нея живеят над 1 200 000 души. Красива, забързана, шумна – по този начин я дефинират столичаните.

По случай празника на града през днешния ден всички искащи могат да посетят гратис Софийската градска художествена изложба и Регионалния исторически музей. Освен това, ще бъде отворена и постройката на Столичната община, с цел да се запознае публиката с нейната история и архитектура.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР