Предстоящи събития в страната за 17 юли
***
София.
От 9.00 часа ръководителят на Народното събрание Цвета Караянчева привиква изключително съвещание на Председателския съвет на Народното събрание във връзка със случаите на чума по животните.
***
София.
От 10.00 часа в зала „ Изток “ на Народното събрание ръководителят на Комисията по вътрешна сигурност и публичен ред Цветан Цветанов провежда кръгла маса на тематика „ Постигнатото в региона на вътрешните работи по време на Българското председателство на Съвета на Европейския Съюз “.
***
София.
От 11.30 часа в постройката на Министерския съвет Националният съвет за тристранно съдействие ще организира съвещание.
***
София.
От 09.00 часа Белоградчишкият свещеник Поликарп ще оглави св. Литургия в храм „ Св. Марина “ в двора на Софийска света митрополия.
***
София.
От 09.00 часа 9-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Илия С., Александър В. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 09.30 часа 16-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Добромир М., Георги А. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 09.30 часа 4-ти състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Богдана Д., Минчо К., Тотка С. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 10.00 до 13.00 часа дневен център „ Светове “ към фондация „ Светът на Мария “ ще означи своя пети рожден ден с Ден на отворените порти. От 1.00 часа публично ще бъде показана активността на центъра през миналата година.
***
София.
От 10.00 часа 12-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Гриша Г., Данаил Г. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 10.00 часа 15-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Димитрина Р., Мария Ж. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 10.00 часа 14-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Христоско В., на който е повдигнато обвиняване за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 11.00 часа в народен пресклуб на Българска телеграфна агенция ще се организира Пресконференция на Цветелина Попова- Оланд – майката на двете български деца, които съдът и обществените служби на Норвегия лишиха, разделиха и предадоха за развъждане в разнообразни приемни фамилии на 200 км разстояние едно от друго.
***
София.
От 11.30 часа в зала 1 на ул. „ Московска “ 33 кметът на София Йорданка Фандъкова и Председателят на Столичния общински съвет Елен Герджиков ще показват плана на последния стадий за възобновяване и разширение на парк „ Възраждане “ с вложения от общинското сдружение „ Софийски парцели “.
***
София.
От 12.30 часа в централата на АБВ на ул. “Врабча “ 23 управлението на Политическа партия АБВ ще даде конференция.
***
София.
От 13.00 часа в централата на Съюз на демократичните сили на ул. „ Г.С.Раковски “ 134 ще се организира първата конференция на новоизбрания ръководител и зам.-председатели на партията.
***
София.
От 13.00 часа 14-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото по искане на Евелин Ц., за изменение на мярката за неотклонение.
***
София.
От 14.00 часа 14-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Бисер Г., Владимир В. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 14.00 часа 19-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Лъчезар Я. и Габриел П., на които са повдигнати обвинявания за изнудване.
***
София.
От 15.00 часа в постройката на Българската организация по сигурност на храните на бул. " Пенчо Славейков " 15А шефовете на регионалните дирекции по сигурност на храните ще дадат конференция.
***
София.
От 15.00 часа националният представител от „ Българска социалистическа партия за България “ Ирена Анастасова и общинският консултант Николай Николов ще бъдат разполагаем на софиянци в непрекъснатата приемна на Българска социалистическа партия - София на ул. " Леге " №10, етаж 1.
***
София.
От 15.00 часа в зала 456 в постройката на Народното събрание на пл. „ Княз Александър I “ ще се организира съвещание на Комисия за наблюдаване на приходните организации и битка със сивата стопанска система и контрабандата.
***
София.
От 18.00 часа в зала „ Средец “ на София Хотел Балкан ще се състои тържествената гала по случай връчването на премиите: „ Икономика на ярко “ за 2017 година
***
София.
От 18.00 часа на етаж 2 в галерията на улица „ Шипка ” 6 в София ще бъде открита изложбата " 60 години художници от Благоевград ".
***
Аксаково./с. Ботево.
От 11.00 часа в местността „ Света Марина ” ще бъде открит едноименният фолклорен фестивал.
***
Банкя.
От 19.00 часа в парк „ Ротонда ” ще се организира концерт на Софийски духов оркестър.
***
Бургас.
От 14.00 часа в заседателната зала на Община Бургас ще се организира конференция, на която ще бъде показан нов мъжки футболен клуб.
***
Бургас.
От 18.00 часа в Дом на писателя на ул. „ Вола “ 1 ще се организира книжовен маратон, отдаден на писателката Яна Язова.
***
Бургас.
От 18.30 часа в зала „ Петя Дубарова “ на КЦ „ Морско казиноа> “ ще бъде показан филмът на Божина Панайотова „ Червено, прекомерно алено “. Събитието е част от мини фестивала за документално-художествено кино „ Лято с писмено кино “.
***
Бургас.
От 19.00 часа в Галерия „ Георги Баев “ ще бъде показана първата независима бургаска галерия на Bataki Studio „ Магията на киното в миниатюри “.
***
Бургас.
От 21.00 часа на открита сцена „ Охлюва “ ще бъде прожектиран филмът „ Любимец 13 “, част от самодейността „ Дни с филмите на Апостол Карамитев “ във връзка навършването на 95 години от рождението на огромния артист.
***
Варна.
От 9.00 часа в хотел Галерия Графит ще се организира Транснационално осведомително събитие „ Бизнес дамите в Дунавския район ”.
***
Варна.
От 10.00 часа с богата културна стратегия варненският Аквариум ще означи 86-години от откриването си. В 11.00 часа ще бъде показана безвъзмездна лекция за посетителите по план „ Преживей своето синьо лято ”.
***
Варна.
От 11.00 часа в Медицински университет Варна „ Проф. Параскев Стоянов “ ще се организира публична гала за връчване на Грамоти от самодейността
„ Спешните медици, с които се гордеем “ на пациентски организации „ Заедно с теб “.
***
Варна/с. Ботево.
От 11.00 часа в аксаковското село Ботево ще се организира Фестивалът “Света Марина ”, който събира артисти и танцьори от цяла Североизточна България. Очаква си обичайният водосвет тази година да бъде осъществен в наличието на Негово Високопреосвещенство Варненския и Великопреславски митрополит Йоан.
***
Варна.
От 17.00 часа УМБАЛ „ Св. Марина “ ще означи патронния си празник.
***
Велико Търново.
От 10.30 часа на паната пред Факултета по изобразителни изкуства ще се организира Откриване на галерия по случай 20-годишнината на вестник „ Янтра през днешния ден “.
***
Велико Търново.
От 11.00 часа в партийния съвет на Българска социалистическа партия Велико Търново ще се организира конференция на народния представител Валентин Ламбев и общинските съветници от Българска социалистическа партия.
***
Велико Търново. /с. Арбанаси.
От 20/00 часа в МДТ „ Константин Кисимов “ ще се организира Международен фестивал за класическа музика Arbanassi Summer Music –концертна програма„ Опасният чаровник Тодор Колев “ – концерт на Оркестър на Държавна опера – Варна и група.
***
Велико Търново.
От 20.00 часа в Летен спектакъл ще стартира концерт на Акага, солист – Филип Аврамов.
***
Враца.
От 16.00 часа в Регионална библиотека „ Христо Ботев ” ще се организира академия за
креативно писане с гост-ментори.
***
Горна Оряховица.
От 14.00 часа в Пресклуба на Съюза на българските публицисти (ул. „ Отец Паисий " №4), ще се организира информативен ден по отношение на осъществявания контракт за безплатна финансова помощ по план: „ Внедряване на новаторски артикул – лечебни карамелажни бонбони с избран състав от етерични масла и антимикробен резултат в производството на „ Захарни фабрики “ АД ”.
***
Добрич.
От 18.00 часа кметът на Добрич Йордан Йоданов ще има открита приемна в двора на учебно заведение „ Любен Каравелов “.
***
Карлово.
От 19.00 часа на пл. „ 20 юли “ ще бъде връчена Наградата на Карлово.
***
Карлово.
От 11.00 часа в Историческия музей ще бъде открита изложбата „ Издания за Васил Левски ”.
***
Карлово.
От 20.00 часа на площад „ 20-ти юли “ стартира празничен концерт с присъединяване на Бег бенда на БНР. В 21.00 часа на същия площад Ансамбъл Българе ще показа своя театър.
***
Китен.
От 17.00 часа пред постройката на Община Китен ще се организира осведомителна среща на Европейския потребителски център, ориентирана към хората, които пътуват, почиват или пазарят в други страни от Европейски Съюз – „ Вашите права “.
***
Перник.
От 14.00 часа Република България „ Св. Минков “ ще се организира Лятна читалня „ Колко зная? ” – занимателни игри с деца от ЦПЛР – ОДК Перник.
***
Плевен.
От 10.00 часа в Пресклуб на БТА-Плевен ще се състои конференция на народния представител от " Българска социалистическа партия за България " Стефан Бурджев.
***
Пловдив.
От 09.00 часа в храм „ Св. Марина “ ще бъде отслужена празничната архиерейска света Литургия, управлявана от Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай.
***
Пловдив.
От 16.00 часа общинският консултант от ГЕРБ Иван Вичков ще приема жители в офиса на партията в регион „ Тракия “ в блок 91.
***
Свищов.
От 10.00 часа в Детския отдел на библиотеката при ПБНЧ „ Еленка и Кирил Д. Аврамови “ ще се организира самодейността „ Бързи, смели, сръчни ” – разходка до състезателен комплекс „ Свищов ” и игри на воля.
***
Силистра.
От 11.00 часа в изложбената зала в Държавен списък – Силистра ще бъде открита фотодокументална галерия за Васил Левски: „ Всичко, което съм сторил, сторих го за Отечеството “.
***
Сливен.
От 16.30 часа в зала „ Май “ ще се организира обществено разискване на доклада за приходите и разноските на бюджета на Община Сливен за 2017 година
***
Сливен.
От 11.00 часа в регионалната администрация ще се организира конференция за хода на благотворителната акция в интерес на Болградската гимназия. На същата конференция ще бъде изнесена къса, спомагателна информация за новата процедура за европейско финансиране " Насърчаване на предприемачеството ".
***
Смолян.
От 11:00 часа, в зала 201 на Областна администрация Смолян, ще се организира съвещание на Постоянната регионална епизоотична комисия по отношение на Африканската чума по свинете в Европа, установените огнища в Румъния и заплахата от нахлуване на заболяването на територията на Република България.
София.
От 9.00 часа ръководителят на Народното събрание Цвета Караянчева привиква изключително съвещание на Председателския съвет на Народното събрание във връзка със случаите на чума по животните.
***
София.
От 10.00 часа в зала „ Изток “ на Народното събрание ръководителят на Комисията по вътрешна сигурност и публичен ред Цветан Цветанов провежда кръгла маса на тематика „ Постигнатото в региона на вътрешните работи по време на Българското председателство на Съвета на Европейския Съюз “.
***
София.
От 11.30 часа в постройката на Министерския съвет Националният съвет за тристранно съдействие ще организира съвещание.
***
София.
От 09.00 часа Белоградчишкият свещеник Поликарп ще оглави св. Литургия в храм „ Св. Марина “ в двора на Софийска света митрополия.
***
София.
От 09.00 часа 9-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Илия С., Александър В. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 09.30 часа 16-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Добромир М., Георги А. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 09.30 часа 4-ти състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Богдана Д., Минчо К., Тотка С. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 10.00 до 13.00 часа дневен център „ Светове “ към фондация „ Светът на Мария “ ще означи своя пети рожден ден с Ден на отворените порти. От 1.00 часа публично ще бъде показана активността на центъра през миналата година.
***
София.
От 10.00 часа 12-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Гриша Г., Данаил Г. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 10.00 часа 15-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Димитрина Р., Мария Ж. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 10.00 часа 14-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Христоско В., на който е повдигнато обвиняване за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 11.00 часа в народен пресклуб на Българска телеграфна агенция ще се организира Пресконференция на Цветелина Попова- Оланд – майката на двете български деца, които съдът и обществените служби на Норвегия лишиха, разделиха и предадоха за развъждане в разнообразни приемни фамилии на 200 км разстояние едно от друго.
***
София.
От 11.30 часа в зала 1 на ул. „ Московска “ 33 кметът на София Йорданка Фандъкова и Председателят на Столичния общински съвет Елен Герджиков ще показват плана на последния стадий за възобновяване и разширение на парк „ Възраждане “ с вложения от общинското сдружение „ Софийски парцели “.
***
София.
От 12.30 часа в централата на АБВ на ул. “Врабча “ 23 управлението на Политическа партия АБВ ще даде конференция.
***
София.
От 13.00 часа в централата на Съюз на демократичните сили на ул. „ Г.С.Раковски “ 134 ще се организира първата конференция на новоизбрания ръководител и зам.-председатели на партията.
***
София.
От 13.00 часа 14-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото по искане на Евелин Ц., за изменение на мярката за неотклонение.
***
София.
От 14.00 часа 14-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Бисер Г., Владимир В. и други, на които са повдигнати обвинявания за образуване и управление на проведена незаконна група.
***
София.
От 14.00 часа 19-и състав на Специализирания углавен съд ще заседава по делото против Лъчезар Я. и Габриел П., на които са повдигнати обвинявания за изнудване.
***
София.
От 15.00 часа в постройката на Българската организация по сигурност на храните на бул. " Пенчо Славейков " 15А шефовете на регионалните дирекции по сигурност на храните ще дадат конференция.
***
София.
От 15.00 часа националният представител от „ Българска социалистическа партия за България “ Ирена Анастасова и общинският консултант Николай Николов ще бъдат разполагаем на софиянци в непрекъснатата приемна на Българска социалистическа партия - София на ул. " Леге " №10, етаж 1.
***
София.
От 15.00 часа в зала 456 в постройката на Народното събрание на пл. „ Княз Александър I “ ще се организира съвещание на Комисия за наблюдаване на приходните организации и битка със сивата стопанска система и контрабандата.
***
София.
От 18.00 часа в зала „ Средец “ на София Хотел Балкан ще се състои тържествената гала по случай връчването на премиите: „ Икономика на ярко “ за 2017 година
***
София.
От 18.00 часа на етаж 2 в галерията на улица „ Шипка ” 6 в София ще бъде открита изложбата " 60 години художници от Благоевград ".
***
Аксаково./с. Ботево.
От 11.00 часа в местността „ Света Марина ” ще бъде открит едноименният фолклорен фестивал.
***
Банкя.
От 19.00 часа в парк „ Ротонда ” ще се организира концерт на Софийски духов оркестър.
***
Бургас.
От 14.00 часа в заседателната зала на Община Бургас ще се организира конференция, на която ще бъде показан нов мъжки футболен клуб.
***
Бургас.
От 18.00 часа в Дом на писателя на ул. „ Вола “ 1 ще се организира книжовен маратон, отдаден на писателката Яна Язова.
***
Бургас.
От 18.30 часа в зала „ Петя Дубарова “ на КЦ „ Морско казиноа> “ ще бъде показан филмът на Божина Панайотова „ Червено, прекомерно алено “. Събитието е част от мини фестивала за документално-художествено кино „ Лято с писмено кино “.
***
Бургас.
От 19.00 часа в Галерия „ Георги Баев “ ще бъде показана първата независима бургаска галерия на Bataki Studio „ Магията на киното в миниатюри “.
***
Бургас.
От 21.00 часа на открита сцена „ Охлюва “ ще бъде прожектиран филмът „ Любимец 13 “, част от самодейността „ Дни с филмите на Апостол Карамитев “ във връзка навършването на 95 години от рождението на огромния артист.
***
Варна.
От 9.00 часа в хотел Галерия Графит ще се организира Транснационално осведомително събитие „ Бизнес дамите в Дунавския район ”.
***
Варна.
От 10.00 часа с богата културна стратегия варненският Аквариум ще означи 86-години от откриването си. В 11.00 часа ще бъде показана безвъзмездна лекция за посетителите по план „ Преживей своето синьо лято ”.
***
Варна.
От 11.00 часа в Медицински университет Варна „ Проф. Параскев Стоянов “ ще се организира публична гала за връчване на Грамоти от самодейността
„ Спешните медици, с които се гордеем “ на пациентски организации „ Заедно с теб “.
***
Варна/с. Ботево.
От 11.00 часа в аксаковското село Ботево ще се организира Фестивалът “Света Марина ”, който събира артисти и танцьори от цяла Североизточна България. Очаква си обичайният водосвет тази година да бъде осъществен в наличието на Негово Високопреосвещенство Варненския и Великопреславски митрополит Йоан.
***
Варна.
От 17.00 часа УМБАЛ „ Св. Марина “ ще означи патронния си празник.
***
Велико Търново.
От 10.30 часа на паната пред Факултета по изобразителни изкуства ще се организира Откриване на галерия по случай 20-годишнината на вестник „ Янтра през днешния ден “.
***
Велико Търново.
От 11.00 часа в партийния съвет на Българска социалистическа партия Велико Търново ще се организира конференция на народния представител Валентин Ламбев и общинските съветници от Българска социалистическа партия.
***
Велико Търново. /с. Арбанаси.
От 20/00 часа в МДТ „ Константин Кисимов “ ще се организира Международен фестивал за класическа музика Arbanassi Summer Music –концертна програма„ Опасният чаровник Тодор Колев “ – концерт на Оркестър на Държавна опера – Варна и група.
***
Велико Търново.
От 20.00 часа в Летен спектакъл ще стартира концерт на Акага, солист – Филип Аврамов.
***
Враца.
От 16.00 часа в Регионална библиотека „ Христо Ботев ” ще се организира академия за
креативно писане с гост-ментори.
***
Горна Оряховица.
От 14.00 часа в Пресклуба на Съюза на българските публицисти (ул. „ Отец Паисий " №4), ще се организира информативен ден по отношение на осъществявания контракт за безплатна финансова помощ по план: „ Внедряване на новаторски артикул – лечебни карамелажни бонбони с избран състав от етерични масла и антимикробен резултат в производството на „ Захарни фабрики “ АД ”.
***
Добрич.
От 18.00 часа кметът на Добрич Йордан Йоданов ще има открита приемна в двора на учебно заведение „ Любен Каравелов “.
***
Карлово.
От 19.00 часа на пл. „ 20 юли “ ще бъде връчена Наградата на Карлово.
***
Карлово.
От 11.00 часа в Историческия музей ще бъде открита изложбата „ Издания за Васил Левски ”.
***
Карлово.
От 20.00 часа на площад „ 20-ти юли “ стартира празничен концерт с присъединяване на Бег бенда на БНР. В 21.00 часа на същия площад Ансамбъл Българе ще показа своя театър.
***
Китен.
От 17.00 часа пред постройката на Община Китен ще се организира осведомителна среща на Европейския потребителски център, ориентирана към хората, които пътуват, почиват или пазарят в други страни от Европейски Съюз – „ Вашите права “.
***
Перник.
От 14.00 часа Република България „ Св. Минков “ ще се организира Лятна читалня „ Колко зная? ” – занимателни игри с деца от ЦПЛР – ОДК Перник.
***
Плевен.
От 10.00 часа в Пресклуб на БТА-Плевен ще се състои конференция на народния представител от " Българска социалистическа партия за България " Стефан Бурджев.
***
Пловдив.
От 09.00 часа в храм „ Св. Марина “ ще бъде отслужена празничната архиерейска света Литургия, управлявана от Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай.
***
Пловдив.
От 16.00 часа общинският консултант от ГЕРБ Иван Вичков ще приема жители в офиса на партията в регион „ Тракия “ в блок 91.
***
Свищов.
От 10.00 часа в Детския отдел на библиотеката при ПБНЧ „ Еленка и Кирил Д. Аврамови “ ще се организира самодейността „ Бързи, смели, сръчни ” – разходка до състезателен комплекс „ Свищов ” и игри на воля.
***
Силистра.
От 11.00 часа в изложбената зала в Държавен списък – Силистра ще бъде открита фотодокументална галерия за Васил Левски: „ Всичко, което съм сторил, сторих го за Отечеството “.
***
Сливен.
От 16.30 часа в зала „ Май “ ще се организира обществено разискване на доклада за приходите и разноските на бюджета на Община Сливен за 2017 година
***
Сливен.
От 11.00 часа в регионалната администрация ще се организира конференция за хода на благотворителната акция в интерес на Болградската гимназия. На същата конференция ще бъде изнесена къса, спомагателна информация за новата процедура за европейско финансиране " Насърчаване на предприемачеството ".
***
Смолян.
От 11:00 часа, в зала 201 на Областна администрация Смолян, ще се организира съвещание на Постоянната регионална епизоотична комисия по отношение на Африканската чума по свинете в Европа, установените огнища в Румъния и заплахата от нахлуване на заболяването на територията на Република България.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ