София не е разменна монета и общинската собственост не е

...
София не е разменна монета и общинската собственост не е
Коментари Харесай

Спаси София: Район Младост подарява общинска земя за частен строеж

София не е разменна монета и общинската благосъстоятелност не е за подаряване. Подновяват се опитите за застрояване на общински терени в Младост, само че с нови настоящи лица. Това обявиха от Спаси София във връзка отчет, импортиран от кмета на региона, предусещащ частен вложител да строи 22 етажна постройка върху терен, 93% от който е общинска благосъстоятелност против едвам 26% обезщетение.

От " Спаси София " дефинират предлагането като корист с общински запаси и приканват за незабавното му отдръпване.

" Това не е нов отчет - през 2022 година е импортиран еднакъв текст от тогавашния областен кмет и общински съветници от ГЕРБ, Вътрешна македонска революционна организация и Демократична България ", съобщи арх. Росица Николова.

Справка в архивите на Столичния общински съвет демонстрира, че измежду съвносителите в предходния мандат са Стефан Стефонов, и (ГЕРБ), (ВМРО) и Борис Милчев (ДБ). Докладът от 2022 година е бил отдръпнат от архитектурната комисия и не е стигнал до гласоподаване.

" Вероятно по тази причина в този момент не е разпределен към същата комисия ", добави Николова.

" Частният вложител взе участие с едвам 7% от земята, само че получава 74% от застрояването. Дори приложените оценки сочат, че по-справедливо обезщетение би било над 35%. Ефектът върху така и така презастроения Младост също не трябва да се подценява “, разяснява.

Той разясни, че вносители на този отчет са кметът и Драгомир Драгомиров - и двамата, напуснали Продължаваме промяната с обвинявания към партията, че взе участие в корупционни схеми.

" Съучастието на ръководителя на СОС в този опит да се прокара отчета без професионален спор в отрасловата комисия е висша форма на цинизъм, " разяснява още Бонев.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР