София не е разменна монета и общинската собственост не е

...
София не е разменна монета и общинската собственост не е
Коментари Харесай

Спаси София: Район Младост иска да подари декари общинска земя за частен строеж

София не е разменна монета и общинската благосъстоятелност не е за подаряване. Подновяват се опитите за застрояване на общински терени в " Младост ", само че с нови настоящи лица. Това обявиха от " Спаси София " във връзка отчет, импортиран от кмета на региона, предусещащ частен вложител да строи 22 етажна постройка върху терен, 93% от който е общинска благосъстоятелност против едвам 26% обезщетение.

От " Спаси София " дефинират този отчет като основна корист с общински запаси и приканват за незабавното му отдръпване. “Това не е нов отчет - през 2022 година е импортиран еднакъв текст от тогавашния областен кмет и общински съветници от ГЕРБ, Вътрешна македонска революционна организация и Демократична България, ” изяснява арх. Росица Николова. Справка в архивите на общинския съвет демонстрира, че в предходния мандат общинските съветници, съвносители на отчета са Стефан Стефонов (кмет на регион “Младост ” в предходен мандат) Ивайло Петков и Ваня Тагарева (ГЕРБ), Карлос Контрера (ВМРО) и Борис Милчев (ДБ).

Докладът 2022 година е бил отдръпнат от архитектурна комисия и не е стигнал въобще до гласоподаване. “Сигурно поради това в този момент ръководителят на Столичния общински съвет - Цветомир Петров от Продължаваме промяната - услужливо не го е разпределил в тази комисия, ” добави още арх. Николова.

“Частният вложител взе участие с едвам 7% от земята, само че получава 74% от застрояването. Дори включените в отчета оценки приказват, че по-справедливо обезщетение е такова над 35%. Ефектът на тази постройка върху към този момент и без друго презастроеният Младост го оставяме настрани - това е обеден грабеж, маскиран като инвестиция, ” разяснява Борис Бонев - ръководител на " Спаси София " и разясни, че вносители на този отчет са кметът Ивайло Кукурин и Драгомир Драгомиров - и двамата, напуснали Продължаваме промяната с обвинявания към партията, че взе участие в корупционни схеми. “Съучастието на ръководителя на СОС в този опит да се прокара отчета без професионален спор в отрасловата комисия е висша форма на цинизъм, ” разяснява още Бонев.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР