София е обявена за постоянен носител на титлата „Европейска столица

...
София е обявена за постоянен носител на титлата „Европейска столица
Коментари Харесай

София става постоянна Европейска столица на спорта

София е оповестена за непрекъснат притежател на купата „ Европейска столица на спорта “.

Това разгласи кметът на София Йорданка Фандъкова, базирайки се на изпратено писмо от ACES EUROPE.

Фандъкова регистрира и свършената работа в границите на самодейността "София - Европейска столица на спорта 2018 " и вложенията, които общината е направила за развиването на спорта на територията на Столичната община.

"На финала на летния сезон сме в годината, в която София е европейска столица на спорта. Ще станат 4 години, в които работим интензивно за увеличение на хората, занимаващи се с всеобщ спорт. Разчитаме на всички популярни български спортисти, които с образеца си заразяват деца и възрастни. Провеждат се спортни събития от европейска и международна големина ", съобщи тя.

Стана ясно още, че Фандъкова е определена за почетен президент на ACES EUROPE за 2019 година и че оценката ще й бъде връчено на 4 декември.

Градоначалникът разяснява, че оценката, която градът ни е получил преди дни е значима за развиването на самодейността Европейска Столица на спорта и с изключение на огромно самопризнание носи и огромна отговорност, акцентира столичният кмет.

Тя регистрира, че към 1.2 млн. души са се присъединили в мероприятията на „ София – Европейска столица на спорта “ за последните 4 години.

Йорданка Фандъкова добави, че общината интензивно работи да няма детска градина или учебно заведение без спортна зала или физкултурен салон и разгласи, че този проблем ще бъде решен дефинитивно до края на 2019 година

ACES Europe е нестопанска организация, основана в Брюксел, която всяка година от 2001 година дефинира Европейска столица, Град, Общност и Селище на спорта. Изборът на това самопризнание се прави от ACES Europe въз основа на правилата на отговорност и нравственос, като се приема, че спортът е фактор, който въздейства върху развиването на обществото, възстановяване качеството на живот, спомага за оброто здраве и интеграцията на обособените обществени общности. ACES Europe е приета от Европейската комисия в „ Бялата книга на спорта”

Instagram
СПОРТ Левски с лек чоп за Купата, ЦСКА против остарял познайник Пената паметен: Исках това новото ЦСКА да ни се падне! Хубчев уточни националите за дебюта в Лигата на нациите
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР