София бавно се възстановява след снежната буря в събота, но

...
София бавно се възстановява след снежната буря в събота, но
Коментари Харесай

Хиляди домакинства са без ток в София

София постепенно се възвръща след снежната стихия в събота, само че към момента има региони без ток. 2000 семейства в столицата не престават да са без електричество.

Цифрата за цялата Софийска област е 33 000 консуматори.

Проблеми имаше и с топлоподаването поради щета в централен топлопровод. Аварията беше отстранена и се чака скоро хората да усетят топлината от радиаторите си.

В региона на Костинброд има села, които нямат ток от събота. 40 часа след спирането на електричеството в селата към града, електричеството беше възобновено.

Веднага по-късно се оказа, че един от кабелите в село Драговищица е разкъсан, а по него продължава да тече ток. Заради опасността мястото е отцепено от общински инспекторат. Сигналът е подаден от мъж, който инцидентно е минал от там.

Общинският кмет е дошъл на мястото. Очакват се екипите на енергоразпределителното сдружение. 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР