София. България може да се гордее със своето гражданско общество.

...
София. България може да се гордее със своето гражданско общество.
Коментари Харесай

Франческо Рока, МФЧК/ЧП: Българският червения кръст може да бъде пример за подражание

София. България може да се гордее със своето гражданско общество. Това сподели ръководителят на Международната федерация на сдруженията на Червения кръст и Червения полумесец Франческо Рока при отбелязването на 140 години от основаването на БЧК в България, съобщи кореспондент на Агенция „ Фокус “ .
“Нека да стартираме с най-дълбоките си приветствие към БЧК. 140 годишна активност приета в интернационален аспект. Това не би било допустимо без мощно управление и без напъните на хиляди доброволци, които работят всеки ден. Като ръководител на интернационална компания ви нося поздрави от още 190 страни “, сподели той.
Според него всички членове в организацията са братя и сестри, част от огромното семейство и би трябвало да ги усещаме близки, без значение къде са в света. По думите му българското държавното управление и Българският аления кръст могат да бъдат образец за подражателство, като модел на работа.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР