Sofia Open, четвъртфиналКамил Майхжак – Марк-Андреа Хюслер 7-6(4), 6-7(6), 3-6Марк-Андреа

...

Хюслер спаси два мачбола и стигна до полуфинал на Sofia Open

Sofia Open, четвъртфинал

Камил Майхжак – Марк-Андреа Хюслер 7-6(4), 6-7(6), 3-6

Марк-Андреа Хюслер продължи сензационното си показване на Sofia Open. След като през вчерашния ден отстрани втория подложен Пабло Кареньо Буста, през днешния ден швейцарецът в профил и Камил Майхжак, въпреки да бе изправен пред два мачбола. По този метод световняит №95 стигна до втория си ATP полуфинал през сезона, откакто преди месец игра на тази фаза и в Уинстън-Сейлъм.

Негов конкурент в борбата за място на финала ще бъде спечелилият от мача сред Лоренцо Музети и Ян-Ленард Щруф.

Хюслер записа цели 26 аса против 11 на Майхжак, като в това време пласира повече уинъри (49-43) и направи по-малко двойни неточности (16-20). Швейцарецът завоюва 81% от точките си на първи сервис (55/68) и осъществя три от 12-те си точки за пробив (25%), до момента в който Майхжак оползотвори единствено един от своите девет брейкпойнта (11%).

Хюслер още веднъж показва нападателния и динамичен тенис, който през вчерашния ден му донесе успеха против Кареньо Буста. Началните геймове бяха отлични за швейцареца – той осъществя ранен пробив, след което избави брейкпойнт и направи резултата 3-1 в своя изгода. Впоследствие обаче Майхжак стартира да нападна доста добре по вършиме, като по този метод изненада съперника си и възвърне равенството.

Хюслер стигна до три следващи шанса за нов пробив, което накара Майхжак да изпусне нервите си и да хвърли ракетата си на корта. Очевидно обаче изразходването на отрицателните страсти даде резултат – след няколко чудесни офанзиви от главната линия световняит №119 реализира поврат и завоюва подаването си, само че Хюслер прекъсна стремежа му с гейм на нула за 5-5.

До края на сета никой от двамата не стигна до нова опция за пробив и по този начин се стигна до тайбрек. Хюслер позволи неточност при привидно елементарен смач на мрежата, като по този метод даде три поредни сетбола на своя конкурент. Майхжак пропусна първия след неточна офанзива по диагонала, само че по-късно неговият конкурент върна жеста и полякът се наложи със 7-6(4) в откриващия сет.

В началото на втората част Майхжак пропусна два брейкпойнта и Хюслер поведе, само че незабавно по-късно полякът изравни. До края на сета и двамата бяха безупречни на сервис и никой от двамата не стигна до нов късмет за пробив, което докара до нов тайбрек. Мачът изглеждаше решен, откакто ас на Майхжак му донесе два следващи мачпойнта. В последвалите дълги разигравания обаче Хюслер сподели забележително самообладание и приключи сета със серия от четири следващи точки, като по този метод изравни резултата в мача след 7-6(6).

Швейцарецът продължи да управлява играта и при започване на третия сет стигна до три следващи брейкпойнта. Първият бе пропуснат след несполучлива офанзива при мрежата, само че по-късно Майхжак изпрати топката в навън и по този начин Хюслер проби на съперника си. Майжак опита да затрудни международния №95 с ниски топки, само че той бързо се приспособява към този метод на игра и след няколко доста положителни офанзиви с бекхенд усили задатъка си на 3-1.

Швейцарецът бе на път дефинитивно да убие интригата, само че пропусна два брейкпойнта при 4-2. Въпреки това Хюслер продължи да владее самодейността и след бекхенд в мрежата на Майхжак победи с 6-7(4), 7-6(6), 6-3 след 2 часа и 20 минути игра.

(Снимка: Sofia Open/LAP.bg)

Участвай в играта ни за смартчасовник Galaxy Watch5. Повече детайлности в Instagram на Тенискафе.
Източник: tenniskafe.com