Собствениците на заведения за обществено хранене в София може да

...
Собствениците на заведения за обществено хранене в София може да
Коментари Харесай

Предлагат 30% по-ниска такса тротоарно право в София

Собствениците на заведения за публично хранене в София може да заплащат 30% по-ниска такса "тротоарно право " от 1 септември до края на тази календарна година. Такова предложение ще бъде импортирано в Столичния общински съвет.

Съветниците би трябвало да одобрят и гласоподават мярката в помощ на ресторантьорите.

Предложението е вследствие на диалозите сред столичния кмет Йорданка Фандъкова  Йорданка Фандъкова Йорданка Асенова Фандъкова е родена в Самоков. Завършва междинното си обучение в 35-а съветска и ръководителя на Сдружение „ Българска асоциация на заведенията “ (БАЗ) Ричард Алибегов. На срещата са участвали ръководителят на Комисията по стопанска система, благосъстоятелност и цифрова промяна Николай Стойнев, зам.-кметът по финансите на София Дончо Барбалов и членове на браншовата организация.

Ако разноските на притежателите на заведения, кафенета и сладкарници не бъдат понижени, има риск от съществени съкращения на работни места и банкрути, означи Алибегов, съобщи БНР.

Според БАЗ, държавните ограничения за поддръжка на дребния и междинен бизнес към този момент дават позитивен резултат. Намаление на таксите "тротоарно право " би асъдействало за стабилизирането на сектора в изискванията на епидемиологична конюнктура. За месеците, в които България беше в изключително състояние и с наложена карантина, Столичната община не събира такса "тротоарно право " от притежателите на кафенета, сладкарници и заведения.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР