Собственици на имоти във в.с. Елените настояват за спешно възстановяване на електрозахранването, водоснабдяването и канализацията в района
Собственици на парцели във вилно населено място (в.с.) Елените настояха за незабавно възобновяване на електрозахранването, водоснабдяването и канализацията в региона. Днес те се събраха в селището и обявиха, че близо четири месеца след наводнението там към момента няма ток и вода.
Те упорстват електроразпределителното сдружение да подмени и приведе в редовност електромерите, с цел да може да бъде пуснат токът в засегнатите здания. По думите им изискванията за живот в Елените са безчовечен, ситуацията е пагубно, а в региона мирише на тиня и кал.
Собственици на парцели описаха, че разчистването на калта и отпадъците се прави с наети от тях камиони, за които заплащат разноските напълно. Те обявиха, че постоянно заплащат таксите за поддръжка на парцелите си, както и налозите, само че обмислят да спрат да заплащат.
Събралите се през днешния ден във вилното населено място показаха терзание от положението на реката и прилежащите дерета и приканиха те да бъдат почистени и укрепени, с цел да се предотвратят нови наводнения при превалявания.
Собствениците се притесняват, че с настъпването на пролетта и нови превалявания рискът от нови наводнения е огромен и упорстват за незабавни ограничения от виновните за това институции.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




