Собственикът на TAD Group Иван Тодоров, заедно с търговския директор

...
Собственикът на TAD Group Иван Тодоров, заедно с търговския директор
Коментари Харесай

Обвинение в подбудителство към тероризъм за шефовете на Кристиян Бойков

Собственикът на TAD Group Иван Тодоров, дружно с комерсиалния шеф и представител на компанията Георги Янков са упрекнати в подбуждане към тероризъм по случая с хакерската офанзива против Национална агенция за приходите. Това смята прокуратурата, която показа известие за нов обвинителен акт. Всъщност за Янков това се разбра още нощес (24 юли).
От прокуратурата прецизират, че досъдебното произвеждане е трансферирано по подготвеност на Специализираната прокуратура, както и че упрекнатият като физически причинител на офанзивата Кристиян Бойков също ще дава отговор пред съда за тероризъм - по член 108а, ал.1 от Наказателния кодекс. Предвиденото наказване е затвор от 5 до 15 години, защото в тази ситуация не е породена гибел на трето лице. А самият текст касае компютърно закононарушение, осъществено за да сътвори ужас и боязън в популацията.
Специализираната прокуратура одобри делото и извърши спомагателни процесуално следствени дейности, при които бяха събрани доказателства за покачване на обвинявания на Тодоров и Янков. Янков е упрекнат,  че като подстрекател съзнателно склонил Кристиян Бойков да извърши закононарушение по член 319б от Наказателен кодекс (за непозволено придобиване на осведомителни данни), за да сътвори ужас и боязън в популацията. Взета му е мярка за неотклонение " гаранция " в размер на 20 000 лева
Обвинението за Иван Тодоров е същото, като се прецизира, че ще бъде издадена Европейска заповед за ареста му, както и че е разгласен за общодържавно търсене. Според юриста на Кристиян Бойков, Георги Стефанов, Тодоров е на планувано пътешестване в Канада, за конференция на Subway. Първият бизнес на Иван Тодоров е обвързван с търговия със сандвичи.
На Кристиян Бойков е повдигнато ново обвиняване – като причинител на закононарушението (по член 108а, ал.1 от НК), в съучастничество с Г. Я. и И. Т. като подбудители, за което му е взета парична гаранция от 20 000 лв..
Прокуратурата твърди, че събраните доказателства сочат, че базата данни на Национална агенция за приходите не е единствената, нелегално атакувана от тримата упрекнати. До момента са събрани доказателства за нерегламентирано прекопирване на информация от сървъри на застрахователна компания, компания, предоставяща интернет услуги и други. В интерес на следствието, на този стадий имената на институциите и сдруженията няма да бъдат огласявани.
Продължават дейностите по събиране на доказателства, което може да докара до ангажиране на отговорност и на други лица, предизвестява държавното обвиняване.
Източник: actualno.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР