Министър Клисурски: Служебното правителство иска да защити българските граждани и икономика от повишението на цените на енергоносителите, на горивата във връзка със събитията в Иран
Снощи, в предаването „ Още от деня " по Българска национална телевизия Георги Клисурски сподели, че служебното държавно управление желае да отбрани българските жители и стопанска система от покачването на цените на енергоносителите, на горивата във връзка със събитията в Иран. „ Ние би трябвало да подпомогнем най-нуждаещите се жители, както вършим с мярката от 20 евро. От друга страна би трябвало да пресечем инфлацията, където се корени - в самото начало на доставки, на артикули и услуги преди да стигнат до рафтовете. Затова създаваме пакет от ограничения, които са свързани с понижаване на тези инфлационни процеси ".
Ще подпомогнем транспортния бранш, ще подпомогнем земеделския бранш, имаме и други ограничения, само че това е цялата ни философия, изясни Клисурски. „ Европейска комисия и ЕЦБ предлагат ограничения, които са в отбрана на най-уязвимите, каквато е тази мярка в България. Тя би била проинфлационна, в случай че беше за всички, и безкрайно количество. Тези 20 евро покриват нарастването на цените за несъмнено количество гориво - да вземем за пример за 100 л на месец. Затова ограничаваме и количеството, и обсегът на хората, с цел да не усилваме инфлацията ".
Ще подпомогнем транспортния бранш, ще подпомогнем земеделския бранш, имаме и други ограничения, само че това е цялата ни философия, изясни Клисурски. „ Европейска комисия и ЕЦБ предлагат ограничения, които са в отбрана на най-уязвимите, каквато е тази мярка в България. Тя би била проинфлационна, в случай че беше за всички, и безкрайно количество. Тези 20 евро покриват нарастването на цените за несъмнено количество гориво - да вземем за пример за 100 л на месец. Затова ограничаваме и количеството, и обсегът на хората, с цел да не усилваме инфлацията ".
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




