Снощи отборът на Борнемут победи Саутхемптън с 3:1 в мач

...

Черешките победиха светците и се изравниха с Манчестър Сити

Снощи тимът на Борнемут победи Саутхемптън с 3:1 в мач от 6-ия кръг на британската Висша лига. Мачът бе първи в програмата за този кръг, а също така е и самобитно дерби на юга в Англия. С тази си победа ''черешките'' се изравниха по точки с Манчестър Сити, които са с мач по-малко, който ще изиграят през днешния ден от 17:00 българско време против тима на Уотфорд.

Двата гола през първото полувреме на Нейтън Аке и Хари Уилсън бяха задоволителни на Борнемут да запишат победа в първия мач от шестия кръг в британската Висша лига против Саутхемптън. „ Светците” въпреки всичко върнаха един гол след дузпа, вкарана от Джеймс Уърд-Праус в 52-ата минута, само че това бе всичко, до което отборът на Ралф Хазенхютъл можеше да направи на своя „ Сейнт Мерис”.

В самия завършек на срещата пък се стигна до неприятно недоразумение в отбраната на " светците ", а Калъм Уилсън наказа груба неточност, направена от Ян Беднарек и Ангъс Гън, с цел да оформи крайното 3:1 за Борнемут.
Източник: fakti.bg