Снощи Дунав (Русе) спечели гостуването си в Плевен с 2:0

...

Мартин Ковачев: Заслужено спечелихме срещу Спартак

Снощи Дунав (Русе) завоюва гостуването си в Плевен с 2:0 над Спартак. Срещата е от втория кръг на Втора лига.

" Заслужена победа с оглед представянето ни. Започнахме мача с голова офанзива. След нея обаче изпаднахме в дупка, от която излязохме едвам след 15 минути. През този интервал съперника можеше да ни накаже. После се успокоихме, притежавахме топката, подавахме си и затворихме полувремето с гол преднина. След почивката вкарахме свежи сили - бърз футболист, който да надбягва поизморените противници.

Вкарахме втори гол. Веднага сменихме схемата на игра, затворихме пространствата и не допуснахме голова заплаха пред нашата врата. В същото време имахме още благоприятни условия да вкараме. Уцелихме два пъти гредите ", разяснява пред " Спортал " Мартин Ковачев, старши треньор на Дунав Русе.