Снимки: ПетелМФК Спартак стартира с трудна победа с 5:4 над

...

Спартак победи гръцкия шампион на старта на турнира по плажен футбол във Варна

Снимки: Петел

МФК Спартак започва с сложна победа с 5:4 над гръцкия шампион Наполи Патрон (Патра) на мощния интернационален шампионат по плажен футбол Varna International Beach Soccer Cup 2021.

Двубоят на стадиона за плажни спортове в квартал " Аспарухово " на морската столица бе извънредно оспорван. Носителят на купата на България поведе с хубав гол на вратаря Станислав Иванов, който осъществя с удар от своето поле. Гостите изравниха чрез Андреас Диамантопулос. Иван Мартинов даде нов задатък на първенеца на България с съвършено осъществяване на задна ножица - 2:1. В началото на втората третина южните ни съседи още веднъж изравниха с прецизен удар на Диамантопулос. Румънското попълнение на Спартак Мариан Мачиука-Мачи направи 3:2, след което Диамантопулос оформи хеттрика си за 3:3. Станислав Джамбазов даде за четвърти път задатък на домакините със страхотна задна ножица, а Филип Филипов повиши на 5:3. Две минути преди края Константинос Папастадопулос оформи крайния резултат.

В другия мач през днешния ден молдовският първенец Нистру би с 3:1 първенеца на Румъния Уест Дева. Андрей Флореа осъществя две от попаденията, а едно добави Андрей Негара. За Уест Дева прецизен бе вратарят Андрей Паул Неаг.

Утре има четири дуела от шампионата, който се провежда със съдействието на Община Варна. В 10 ч. играят Наполи Патрон и Нистру, в 11 – Спартак и Уест Дева, а следобяд са дуелите Спартак – Нистру (17,00) и Уест Дева – Наполи Патрон (18,00).

В неделя преди обяд са финалите на шампионата. От 10:00 е срещата за третото място, а финалът е в 11:00.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.