Снимки: FIVB.comВолейболистите от националния отбор на България допуснаха 8-а загуба

...

България изпусна Германия в мач с много грешки в Техеран

Снимки: FIVB.com

Волейболистите от националния тим на България позволиха 8-а загуба в Лигата на нациите, откакто отстъпиха на Германия с 2:3 (25:21, 22:25, 25:23, 23:25, 13:15) двубоя си в Техеран (Иран), написа Sportal.bg.

Мачът бе изпълнен с извънредно доста непредизвикани неточности и от двата тима, само че в последна сметка Германия стигна до триумф по-късно по-концентрирана игра в края на тайбрека.

Така възпитаниците на Андреа Джани записаха 6-и триумф от началото на Лигата на нациите.

България - Германия

Утре в 16,30 часа България излиза против домакините от Иран, а по-рано от 14,00 Германия среща Република Корея.

Пламен Константинов разчита на много млади играчи, откакто даде отмора за шампионата в Техеран на опитните Виктор Йосифов, Теодор Салпаров и Тодор Скримов.

България поведе с 2:0 след офанзива на Светослав Гоцев. Единичен блок на Георги Сеганов докара до 4:2. Симон Хирш изравни при 5:5. Николай Пенчев нападна по правата
7:6 Ники Пенчев по правата от зона 2. Валентин Братоев изведе България напред при първото техническо спиране - 8:7. Атака на Боян Йорданов даде задатък на България от 2 точки - 10:8. Единична обсада на Боян Йорданов и 14:12 за България. Успешна немска обсада против офанзива на Валентен Братоев донесе тъждество при 15:15. Нова сполучлива обсада против офанзива на Валентин Братоев и Германия поведе с 16:15 при второто техническо спиране. Единичен блок на Георги Сеганов докара до 18:17 за България.  Смело пусната топка от Георги Сеганов и 20:18 за България. Андреа Джани взе спиране за Германия. При 22:18 за България Андреа Джани взе второ спиране за Германия. Последваха 2 следващи точки за германците. Блокада на Алекс Грозданов изведе България до геймбол при 24:20.

Блокада на Маркус Бьоме избави първия геймбол - 21:24. Грешен начален удар за Германия донесе триумфа на България в първата част с 25:21.

Втората част стартира равностойно. Боян Йорданов изведе националите напред при 4:3, откакто съумя с доста техничен удар да откри празно поле около тройната обсада. Якоб Гюнтьор изведе Германия напред при 6:5. Атака в навън на Алекс Грозданов даде задатък на Германия от 2 точки при първото техническо спиране 8:6. Възпитаниците на Андреа Джани дръпнаха с 3 точки, откакто Валентин Братоев нападна в навън - 8:11. Пламен Константинов взе спиране за България. Боян Йорданов понижи до 11:12 след офанзива по диагонала от зона 2. Маркус Бьоме изведе Германия напред при 14:12. Мориц Райхарт изведе Бундестима напред при второто техническо спиране с 16:12. При 12:17 Пламен Константинов взе второто си спиране в гейма. Розалин Пенчев смени брат си Николай Пенчев, а Димитър Маринков - Валентин Братоев. Атака на Валентин Братоев понижи разликата до 3 точки при 16:19. Успешна офанзива на Боян Йорданов - 18:22. Ас На Валентин Братоев и 20:23.

Страхотен сервис на Валентин Братоев и навън в офанзивата на Мориц Карлицек - 21:23. Германия стигна до геймбол при 24:21. Николай Пенчев нападна сполучливо през двойна обсада за 22:24. Сервис в навън на Светослав Гоцев и Германия завоюва втората част с 25:22.
 България - Германия Третата част също започва доста равностойно. Равенството се резервира от 4:4 до 7:7. Техничен блокаут на Валентин Братоев изведе България напред при първото техническо спиране с 8:7. Единичен блок на Светослав Гоцев направи резултата 10:18. Боян Йорданов пусна технично топката над немската обсада - 11:9. Андреа Джани взе спиране за Германия. Страхотна офанзива на Боян Йорданов и 12:10. Николай Пенчев и Алекс Грозданов направиха с обсада 13:10. Маркус Бьоме спря офанзива на Боян Йорданов 11:13. Бърза композиция в центъра Георги Сеганов - Алекс Грозданов 14:11. Германците понижиха до 14:15, откакто българите направиха 4 докосвания на топката. България поведе с 16:15 при второто техническо спиране.

Българските волейболисти поведоха с 21:19. Розалин Пенчев посрещна и след приключи офанзивата по техничен метод - 22:20. При 22:21 Пламен Константинов взе спиране за България. Грешка на немски волейболист докара до 23:22 за България. Националите стигнаха до геймбол при 24:23. Валентин Братоев донесе триумф на България в третата част с 25:23.

България - Германия +7

България поведе с 2:0 при започване на 4-ата част.

Последва тъждество, което се резервира до 7:7. Маркус Бьоме изведе Германия напред при първото техническо спиране. Алекс Грозданов изравни при 8:8. Плътен сервис на Боян Йорданов затрудни германците и те сгрешиха - 11:10. Николай Пенчев изравни при 13:13. Блокаут на Симон Хирш даде точка преднина на Германия при 16:15. Алекс Грозданов нападна мощно за 18:18. Ас на Мориц Карлицек и 21:19 за Германия. Пламен Константинов взе спиране. Нова българска неточност и 19:22. България понижи до 20:22, откакто Симон Хирш пристъпи линията за офанзива от втора линия. Николай Учиков размени Боян Йорданов при 21:22. Блокаут на Николай Учиков - 22:23. Германия стигна до геймбол при 24:22. Атака на Светослав Гоцев и 23:24. Сервис на Николай Учиков в навън даде триумфа на Германия в четвъртата част с 25:23.

Николай Учиков остана на игрището при започване на тейбрека. Германия поведе с 3:2 след атак ана Симон Хирш. Николай Учиков нападна в навън и Германия дръпна със 5:3. Атака на Маркус Бьоме и 7:5. Валентин Братоев понижи до 6:7 след мощен пайп.

Грешка от начален удар на Николай Пенчев и 6:8 при промяната на игралните полета. Троен блок против офанзива на Валентин Братоев и 6:9. Пламен Константинов взе спиране за България. Аут на немската офанзива и 7:9. Андреа Джани взе спиране за Германия. Две следващи отлични отигравания на Мориц Карлицек и Германия дръпна с 12:8. Пламен Константинов взе пвторото си спиране в тайбрека. Светослав Гоцев понижи до 9:12. Ас на Валентин Братоев и 10:12. Светослав Гоцев отигра с мощна офанзива през центъра за 11:13. Ас на Светослав Гоцев направи 12:13. Симон Хирш нападна мощно и изведе Германия до мачбол при 14:12. Розелин Пенчев посрещна и по-късно отигра за 13:14. Мориц Райхерт нападна по диагонала на индивидуален блок от зона 4 за 15:13 за германия в тайбрека и 3:2 гейма в мача.

Валентин Братоев стана най-резултатен за България с 15 точки (3 аса, 41% успеваемост в атака), а Боян Йорданов добави още 14 точки (1 блок, 50% успеваемост в атака). Светослав Гоцев се отличи с 11 точки (1 ас, 2 блока, 80% успеваемост в атака).

Мориц Райхарт бе най-резултатен в мача с 18 точки (3 аса, 56% успеваемост в атака), Симон Хирш добави още 17 точки (47% успеваемост в атака). Мориц Карлицек се отличи с 13 точки (2 аса, 2 блок, 45% успеваемост в атака), а Маркус Бьоме с 12 точки (2 блока, 83% успеваемост в атака).

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:3 (25:21, 22:25, 25:23, 23:25, 13:15)

БЪЛГАРИЯ:  Георги Сеганов 6, Боян Йорданов 14, Валентин Братоев 15, Николай Пенчев 7, Алекс Грозданов 6, Светослав Гоцев 11 - Владислав Иванов-либеро (Розалин Пенчев 2, Николай Учиков 1, Добромир Димитров, Димитър Маринков)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ

ГЕРМАНИЯ:  Ян Цимерман, Симон Хирш 17, Мориц Райхарт 18, Мориц Каритцек 13, Маркус Бьоме 12, Якоб Гюнтьор 7 - Юлиан Цангер-либеро (Ноа Бакспьолер, Марио Шмидгал, Егор Богачьов-либеро)
Старши треньор: АНДРЕА ДЖАНИ

Източник: petel.bg