Малки надрусани гаменчета сътвориха голям екшън в Бургас
> Снимката е илюстративна Бургазлията дружно с татко си настигал младежката компания и влезнал в словестно спречкване. Младежите се държали нападателно, като заобграждайки съперниците си, почнали да ги наскърбяват и да им нанасят удари. Едно от момчетата извадило газов револвер и след опасност, че ще гръмне 36-годишния бургазлия, създал изстрел към него. Намесили се инцидентни жители, преминаващи по улицата, вследствие на което компанията се разбягала. Бургазлията и татко му не са получили съществени пострадвания, само че ще бъдат прегледани от правосъден доктор.
Предприети са бързи издирвателни дейности, като младежите са открити и арестувани с полицейски заповеди за период до 24 часа – това са бургазлии на възраст сред 14 и 19 години, трима от които престъпно проявени. Установено е, че изстрелът е създаден от 18-годишен бургазлия, а стъклото е счупено от негов 16-годишен съгражданин.
При осъществения персонален обиск на арестуваните револвера и два газови патрона за него са открити в 14-годишната бургазлийка. Младежите създали цялостни признания, като двамата причинители на действията са тествани за приложимост на алкохол и опиати, а пробите са били позитивни за приложимост на канабис и алкохол.
В резултат на спомагателните полицейски дейности е открито, че компанията преди появяването си в к-с «Лазур» е осъществила хулигански дейности на територията на Централна градска част, изразяващи се в строшаване на огледало на кола и опасност на инцидентен жител с газовия револвер.
Работата по изцяло документиране на незаконните дейности на арестуваните продължава от чиновници на Първо и Пето Районни ръководства - Бургас.
Източник: varna24.bg
КОМЕНТАРИ




