СНИМКА: ЙОРДАН МИХАЙЛОВТова е единственият въпрос ден преди началото на

...

Може ли някой да спре София Блус?

СНИМКА: ЙОРДАН МИХАЙЛОВ

Това е единственият въпрос ден преди началото на плейофите за купата в Българската бейзболна лига (ББЛ). Носителите на шампионски требъл от последните две години влизат като безспорен любимец във Финалната четворка, намирайки се в серия от 20 следващи победи на родна сцена, почнала още през 2019 година

В постоянния сезон на шампионата през 2020 година София Блус завоюва всичките си 12 мача и на 1/2-финалите ще се изправи против четвъртия от първата фаза Академици (София) (5-7). За другото място в огромния край ще спорят вторият в подреждането Бизони (Благоевград) (10-2) и третият Атлетик (София) (8-4).

Сериите във формат " 2 от 3 " стартират в събота (12 септември) с домакинско преимущество за " блусарите " и " бизоните " на ст. " Диана " в София и на ст. " Портър Фийлд " в Благоевград. Ответните мачове са в неделя (13 септември) в столицата – надлежно на " Октомври " и " Диана ". При нужда от трета среща, кандидатите за купата ще бъдат излъчени другата събота (19 септември).

Паралелно с 1/2-финалите и по същия правилник ще се организира серия за 5-о място сред приключилите пети и шести в постоянния сезон Койоти (Дупница) (4-8) и Юнак (София) (2-10). Извън плейофите остава само последният в лигата НСА-Лъвове (София) (1-11), който автоматизирано заема 7-о място в крайното класиране.

От спортно-техническата комисия (СТК) към федерацията по бейзбол и софтбол (БФБС) насрочиха и дата за финала в шампионата за Купа " София ". Тазгодишният победител в градската конкуренция ще бъде избран другата неделя (20 септември) в мач сред носителя на трофея Блус и Академици на ст. " Октомври " в Студентски град.