Снимка: volleyball.worldВолейболните ни националки продължават с катастрофалното си представяне в

...

Това вече е катастрофално! Волейболистките на България с девета поредна загуба

Снимка: volleyball.world

Волейболните ни националки не престават с пагубното си показване в Лигата на нациите.

Преди минути селекцията на Иван Петков отстъпи и на Доминиканска република с 1:3 гейма (20:25, 21:25, 31:29, 20:25) в последния си мач от третата седмица на шампионата, който се организира в Банкок (Тайланд), написа Блиц.

Това е девета поредна загуба за нашите и по този начин те остават с едвам 1 точка в актива си и са последни във краткотрайното класиране. Днешният ни противник е на осмото място с 13 точки.

Следващият мач на България е на шампионата в Група 13 в Перуджа (вторник от 21:00 часа) против домакините от международния вицешампион Италия. Иначе там противници ще са още Русия и Република Корея.

България:  Лора Китипова, Мария Данчева, Мирослава Паскова, Гергана Димитрова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор:  Иван Петков

Доминиканска република:  Ниверка Фрика, Брайелин Мартинес, Бетаниа Де Ла Крус, Присила Ривера, Хинейри Мартинес, Лисвел Мехиа - Ларисмер Мартинес-либеро
Старши треньор:  Маркос Квиек
Източник: petel.bg