Снимка: СпорталЛевски победи ЦСКА с 2:0 в първа полуфинална среща

...

Левски взе първото Вечно дерби от полуфиналите за Купата на България

Снимка: " Спортал "

Левски победи ЦСКА с 2:0 в първа полуфинална среща от шампионата за Купата на България. " Червените " бяха алегорични домакини на мача, а някогашният състезател на отбора от " Българска войска " Серджиу Буш заби и двата гола. Двубоят се игра пред близо 20 000 души, а реваншът е на 25 април от 18:30 часа още веднъж на " Васил Левски ".

Левски бе в серия от три следващи загуби, една от които точно против " алените ". Делио Роси обаче завоюва тактическата борба на треньорите против Стамен Белчев. В основата на успеха на Левски бе положителното партньорство сред Габриел Обертан и Серджиу Буш. И при двата гола точно французинът асистира на румънския централен нападател.

Срещата стартира чудесно за Левски и " сините " излязоха напред в резултата още в 7-ата минута. Топката бе открадната малко преди центъра и символичните посетители проведоха бърза контраофанзива. Кълбото стигна до Обертан на дясното крило, а французинът нахлу в наказателното поле и пусна паралелно на голлинията. Топката бе засечена от Серджиу Буш и влетя във вратата на ЦСКА.

" Сините " се дръпнаха в отбрана, а ЦСКА опита да стигне до бързо равнене. Едвин Джеси на два пъти опита да прониже Митрев, само че несполучливо.

В 20-ата минута Джеси се контузи и трябваше да бъде сменен наложително, а незабавно по-късно кола за спешна помощ го закара непосредствено в болница.

Левски можеше да се възползва от неточност на Бодуров, само че ударът на Буш бе лек. Хеан Бланко пък бе покрай равнене, само че ударът му мина около гредата.

Давид Яблонски опита да усили головата си сметка с прекрасен удар от над 30 метра, само че топката профуча около гредата.
В последните минути на първото полувреме ЦСКА провежда отлична контраофанзива, само че последният пас на Бланко не откри сътрудника му в офанзивата на " алените ".
Още с първата си офанзива след започването ан второто полувреме Левски стигна до втори гол. Цветкович и Обертан комбинираха на фланга, французинът се обърна и центрира навръх главата на Серджиу Буш, който бе изтърван от Чорбаджийски и прати топката във вратата - 2:0 за " сините ".

Хеан Бланко пропиля отлична опция, откакто стреля с глава, само че прати кълбото около вратата. Рафаел Енрике пък пък получи пас на няколко метра от вратата абсолючтно самичък, засече топката, само че я прати около вратата.

Левски отвърна с следващо чудесно взаимоотношение сред Буш и Обертан. Французинът изведе своя съотборник самичък против Черниаускас, само че стражът на ЦСКА съумя да закачи топката при удара на Буш, а тя срещна напречната греда и се върна в игра.

До края на мача по-добрите положения бяха пред " сините ", само че нов гол не падна.
Източник: petel.bg