СНимка: Спартак загуби с 0:2 като гост на ЦСКА 1948

...

Спартак загуби с 0:2 като гост на ЦСКА 1948

СНимка:

Спартак загуби с 0:2 като посетител на ЦСКА 1948 в мач от 14-ия кръг на елитното ни футболно състезание в София.

Бившият нападател на Черно море Евгений Сердюк даде задатък на домакините в 33-ата минута, когато засече с глава след центриране на Джонатан Перейра. Пет минути по-късно Парвиз Умарбаев получи доста място да се обърне и с удар от 15 метра оформи крайния резултат, написа Dsport.

Двубоят стартира с състояние за гостите от Варна, само че удар на Мартин Тошев от дребен ъгъл бе избавен от Даниел Наумов. В идващите минути хората на Любослав Пенев взеха самодейността в мача и притиснаха Спартак. Удар с глава на Ивайло Чочев в 23-ата минута бе избавен безпроблемно от Иван Дичевски. Девет минути по-късно Чочев стреля рисково от границата на наказателното поле. Топаката рикошира в бранител на " соколите ", само че Дичевски бе съсредоточен и я улови. Усилията на домакините дадоха резултат в 33-ата минута. Тогава Джонатан Перейра центрира с десния крайник отляво. В наказателното поле Пламен Димов и Никола Борисов не се намесиха добре и Евгений Сердюк се разписа със задната част на главата си, защото при удара си бе с тил към вратата. Това бе и дебютен гол за украинеца с екипа на ЦСКА 1948.

Този гол като че ли пречупи хората на Тодор Киселичков, които се пропукаха и в 38-ата минута инкасираха втори гол. Октавио напредна през центъра и подаде към Ивайло Чочев, който бе на 3-4 метра от наказателното поле на гостите. Последва пас към Парвиз Умарбаев, който бе влезнал в наказателното поле, обърна се и с добре ориентиран удар прати топката в мрежата за 2:0.

До края на първата част домакините продължиха да нападат, само че до нов гол не се стигна и двата тима се отдръпнаха на почивката при резултат 2:0 за " алените ".

Гостите започнаха по-добре второто полувреме и в 52-ата минута Мехмед Сабри получи топката в наказателното поле, само че ударът му бе блокиран. В идващите минути ЦСКА 1948 владееше топката и опитваше да стигне до трети гол, с който да реши мача. В 56-ата минута Сердюк съумя да гардира топката пред погледа на Пламен Димов и стреля по диагонала, само че стражът на Спартак избави.

В идващите минути домакините владееха топката повече и нападнаха по-често, до момента в който хората на Тодор Киселичков разчихата на контраатаки, при една от които в 73-ата минута Здравко Димитров се завъртя в наказателното поле и стреля, само че топката мина около десния непряк дирек.

Темпото на мача спадна в последните минути, като офанзивите към двете порти не представляваха съществени рискове за Даниел Наумов и Иван Дичевски. В добавеното време Ангел Бастунов стреля подло от отдалеченост, само че стражът на " соколите " избави, като това бе и последното забавно състояние в срещата.

В идващия кръг ЦСКА 1948 ще гостува на Славия в събота (22 октомври), от 17:30 часа. Спартак Варна, от своя страна, ще се изправи против Черно море в дербито на Варна, което е в петък (21 октомври), от 15:15 часа.

ЦСКА 1948 - Спартак Вн 2:0

1:0 Евгений Сердюк (33`), 2:0 Парвиз Умарбаев (38`)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (к), 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 2. Джонатан Перейра, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио Мантека, 39. Парвиз Умарбаев (67` - 20. Ангел Бастунов), 10. Георги Русев (84` - 7. Марио Топузов), 99. Радослав Кирилов (67` - 17. Енрике Рафаел), 25. Евгений Сердюк (84` - 22. Реян Даскалов)

Резерви: 33. Генадий Ганев, 22. Реян Даскалов, 17. Енрике Рафаел, 24. Лазар Марин, 20. Ангел Бастунов, 7. Марио Топузов, 4. Ангел Лясков

Старши треньор: Любослав Пенев

Спартак Вн: 21. Иван Дичевски, 25. Пламен Димов, 19. Никола Борисов, 6. Емануел Моура, 9. Мехмед Сабри, 11. Виктор Митев (91` - 22. Сами Ел Анаби), 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев (к) (91` - 7. Георги Бабалиев), 90. Мартин Тошев, 20. Родни Антуи (64` - 33. Здравко Димитров), 14. Ромееш Ивей

Резерви: 67. Християн Христов, 23. Проспер Менди, 22. Сами Ел Анаби, 45. Даниел Начев, 24. Лиандро Мартис, 7. Георги Бабалиев, 33. Здравко Димитров

Старши треньор: Тодор Киселичков