Снимка: PexelsВ хода на еволюцията си коронавирусът вероятно е спрял

...
Снимка: PexelsВ хода на еволюцията си коронавирусът вероятно е спрял
Коментари Харесай

Учени от университета в Хонконг: COVID-19 e спрял да мутира или е станал по-заразен

Снимка: Pexels

В хода на еволюцията си коронавирусът евентуално е спрял да мутира и вследствие на това може да се приспособява по-добре по отношение на човешкия организъм. Това му разрешава да бъде по-заразен, считат учени от политехническия университет в Хонконг.

В рамките на проучване - медиците сравнили вариантите на над 200 пациенти и била регистрирана тяхната генетична еднаквост с " импортираните " от чужбина мостри на болестта, заяви " South China Morning Post ", предава БГНЕС.

Резултатите посочили, че или вирусът се е приспособил към човешкия организъм и е спрял да мутира, или всички инфектирани са се заразили от едно място за къс интервал от време.

От 5 юли в Хонконг, след триседмичен нулев приръст, коронавирусът стартира да се популяризира още веднъж.

През последната седмица в един от най-гъстонаселените мегаполиси в света всеки ден се записват 100 случая на заразяване, като общият брой наближава 3000.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на [email protected] и вижте още в - https://petel.bg/advertising-rates.html.

Прочети тук - Защо e добре да рекламирате бизнеса си с ПР изявления в уеб страницата Petel.bg
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР