Не ни пука: Деца висят от прозорец на втория етаж на софийско училище СНИМКИ
Снимка, направена от прозорец против 1. СУ „ Пенчо П. Славейков " в София, улавя миг, който кара стомаха да се свие.
Дете се е промушило сред прозореца и защитната мрежа на втория етаж - на височина, на която секундата взема решение всичко. Очевидец е видял и второ дете да излиза отвън прозореца, което не е снимано на фотосите.
Кристина Славчева споделя с паника във Фейсбук: „...Моля ви, имайте надзор над това потомство, разреших си да й обясня, че по този начин има риск за здравето на нея и приятелката й, която също се катереше! "
Жената се пробвала да изясни на децата, че се излагат на риск. Реакцията обаче била безапелационна: „ Не ни пука. " Точка.
Случката повдига въпроси, на които няма елементарен отговор - за границите, които децата познават и умишлено прекрачват, за контрола във и към учебните заведения и за това до каква степен стига отговорността на инцидентен минувач, когато родителите ги няма наоколо.
Славчева моли към учебното заведение за повече надзор и към родителите - за повече диалози вкъщи за това какво е възможно и какво не.
Дали някой ще чуе - можем единствено да се надяваме.
Дете се е промушило сред прозореца и защитната мрежа на втория етаж - на височина, на която секундата взема решение всичко. Очевидец е видял и второ дете да излиза отвън прозореца, което не е снимано на фотосите.
Кристина Славчева споделя с паника във Фейсбук: „...Моля ви, имайте надзор над това потомство, разреших си да й обясня, че по този начин има риск за здравето на нея и приятелката й, която също се катереше! "
Жената се пробвала да изясни на децата, че се излагат на риск. Реакцията обаче била безапелационна: „ Не ни пука. " Точка.
Случката повдига въпроси, на които няма елементарен отговор - за границите, които децата познават и умишлено прекрачват, за контрола във и към учебните заведения и за това до каква степен стига отговорността на инцидентен минувач, когато родителите ги няма наоколо.
Славчева моли към учебното заведение за повече надзор и към родителите - за повече диалози вкъщи за това какво е възможно и какво не.
Дали някой ще чуе - можем единствено да се надяваме.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




