Снимка: МФК СпартакМФК Спартак загуби с 4:7 от Криля Советов

...

МФК Спартак загуби от Криля Советов. Ще играе за седмото място в ШЛ

Снимка: МФК Спартак

МФК Спартак загуби с 4:7 от Криля Советов в дуел за систематизиране на местата от пето до осмо в Шампионската лига по плажен футбол в португалския град Назаре. Така на следващия ден варненци играят последния си мач в шампионата, който ще е за седма/осма позиция. Съперник ще им бъде тимът на Сотао, само че друг, който към този момент победиха два пъти, а различен представител на домакините, носещ същото име.

Днес в играта на българския отбор си личеше и умората от здравите борби в последните няколко дни, само че все пак в огромната част от срещата те бяха равностойни на класния съветски отбор. Всъщност, съвсем до края на втората третина резултатът бе 0:0, само че тогава руснаците осъществиха три безответни попадения в границите на три минути, повеждайки с 3:0. Във втората от заключителните 12 минути Мариан Мачиука-Мачи понижи със задна ножица, а малко по-късно капитанът на Спартак Калоян Цветков вкара втория си гол непосредствено от корнер в шампионата. Спартаклии обаче позволиха нови три гола в границите на три минути и Криля Советов поведе с 6:2 120 секунди преди края. Това не бе всичко. Мачи означи нов гол със задна ножица, Криля Советов обаче бързо вкара също, а в последните секунди румънецът оформи хеттрика си и крайното 4:7.

Припомняме, че за първи път български тим стигна до четвъртфиналите на Шампионската лига в този атрактивен спорт, където нощес отстъпи от трикратния европейски първенец Брага с 4:6. Преди това възпитаниците на Симеон Христов реализираха четири следващи победи в конкуренцията.

Съставът на Спартак:

Станислав Иванов, Добромир Господинов, Костадин Иванов, Станислав Джамбазов, Павел Адамов, Калоян Цветков, Георги Димитров, Мариян Мачиука-Мачи, Кристиян Тодоров, Мартин Рачев, Стоян Филев, Иван Мартинов.

Проверка на обстоятелствата: Съобщете ни, в случай че видите фактологични неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.