Снимка Danas ФокусНито един от западните дипломати не присъства на

...
Снимка Danas ФокусНито един от западните дипломати не присъства на
Коментари Харесай

Руският посланик в Сърбия: Нито един от западните дипломати не участва в церемонията забжертвите на бомбардировките на НАТО

Снимка Danas Фокус
Нито един от западните дипломати не участва на траурната гала, проведена в памет на жертвите, починали при бомбардировките на НАТО против режима на Слободан Милошевич. Това съобщи за TACC посланикът на Руската федерация в Сърбия Александър Чепурин, представен от Агенция Фокус.
„ Вече пета поредна година вземам участие в церемонията в памет на починалите вследствие на експанзията на НАТО. И за следващ път нито един от западните дипломати не пристигна на церемонията. Т.е. те не се разкайват, още повече, че съгласно тях са постъпили вярно. Получава се по този начин, като че ли за тях сърбите не са хора, още повече, че не престават да ни учат на човечност “, разяснява Чепурин.

Агенция „ Фокус “ напомня:
В Сърбия 19-та годишнина от бомбардировките на НАТО над Югославия бе маркирана с полагането на венци пред паметника на най-младите жертви на въздушните удари. На събитието участваха вицепремиерът и министър на вътрешните работи Небойша Стефанович и министърът на нововъведенията на Сърбия Ненад Попович.
Централните възпоменателни мероприятия с присъединяване на президента Александър Вучич и членовете на държавното управление се състояха в южния град Алексинац, който е мощно потърпевш от бомбардировките.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР