Снимка: Chernomorepfc.bgТалантите на Черно море записаха разгромна победа с 4:0

...

Черно море разгроми Славия в София

Снимка: Chernomorepfc.bg

Талантите на Черно море записаха разгромна победа с 4:0 при гостуването си на Славия в мач от 32-рия кръг на Елитната група до 19 години. С триумфа “моряците ” на Мартин Христов се изкачиха на втора позиция с 65 точки, с пет по-малко от водача Лудогорец и с две повече от третия Ботев Пд.

След първо полувреме без доста голови обстановки, варненци въпреки всичко поведоха в резултата още преди почивката. Николай Златев центрира в наказателното поле, където Росен Стефанов с глава осъществя за 1:0.

Черно море стартира стремително втората част и единствено три минути бяха нужни “зелено-белите ” да отбележат втори гол. Самостоятелна акция на Светослав Николов завърши с акуратен пас към Раодослав Златев, който насочи топката около вратаря за 2:0. “Моряците ” продължиха да основават повече обстановки и откакто Николай Златев, Светослав Николов и Мартин Милушев пропуснаха да отбележат, пристигна 65-ата минута, в която Радослав Златев направи резултата типичен след независим пробив през центъра и удар от междинна отдалеченост – 3:0.

Крайното 4:0 оформи Мартин Милушев, който бе изведен самичък против вратаря от Калин Георгиев и не сгреши. Единствената заплаха пред вратата на Калин Георгиев бе в самия завършек на дуела, само че стражът на варненци съумя да избави.

В идващия кръг Черно море приема отбора на ЦСКА. Срещата е в събота от 18 часа на стадион “Корабостроител ” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Галин Григоров, Златин Станков, Павел Труфев, Росен Стефанов, Берк Джевдет, Калин Георгиев, Николай Златев, Светослав Николов, Мартин Милушев, Денислав Славов, Радослав Златев (Стефан Петков, Алекс Цеков, Петър Иванов, Теодор Тотев, Иван Томов).

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.