Снимка БулфотоВаксинацията продължава с бързи темпове в столицата. Близо 24 000

...
Снимка БулфотоВаксинацията продължава с бързи темпове в столицата. Близо 24 000
Коментари Харесай

Близо 24 000 ваксини са поставени в зелените коридори в София

Снимка Булфото

Ваксинацията продължава с бързи темпове в столицата. Близо 24 000 ваксини са сложени в " зелените коридори " на общината и в Диагностично консултативните центрове, оповестиха от пресцентъра на Столичната община.

Инициативата за слагане на ваксини в мобилните пунктове стартира за увеличение на броя имунизирани на територията на Столична община и е доста сполучлив модел. Това е споделил зам.-кметът на София по финанси и опазване на здравето Дончо Барбалов при инспекция в един от мобилните кабинети през днешния ден, представен от пресцентъра на общината.

Ваксинацията се осъществя дружно със Столичната РЗИ, с екипи на общинските здравни заведения и дирекция " Аварийна помощ и предварителна защита ".

И тази събота и неделя, 31 юли и 1 август продължава имунизацията в моловете и два общински културни института. До 16.00 ч. през днешния ден в тях са сложени над 1000 ваксини. Пунктовете в The Mall, " България Мол ", Мол " Парадайс ", " Сердика център " и " Ринг Мол " работят до 18.00 ч. през днешния ден. Над 220 души са си сложили ваксини през уикенда в Културния дом в кв. " Дружба " и в читалище " Асен Златаров " в кв. " Христо Ботев ".

Над 11 853 ваксини против COVID-19 са сложени в мобилните имунизационни пунктове в София от началото на лятото през уикендите. През седмицата искащите да се ваксинират имат опция да си запазят час в общинските ДКЦ-та. Общо поставените дози ваксини от 17 май до 30 юли в тях са 12 412. Повече информация може да се откри на

Столичната община извършва и самодейност за имунизиране на място на чиновници на деклариралите авансово компании и предприятия. Екипи от общинските ДКЦ-та посещават на място компаниите и имунизират хората против COVID-19. На уеб страницата на Контактния център на Столична община https://call.sofia.bg/ е оповестено заявление, което шефовете на компаниите могат да попълнят, с цел да заявят, че желаят имунизационен екип да ги посети на място, написа Novini.bg.

 

Проверка на обстоятелствата: Съобщете ни, в случай че видите фактологични неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.

Прочети тук -
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР