Снимка: БулфотоОт управляващата партия ГЕРБ предлагат Българската телеграфна агенция да

...
Снимка: БулфотоОт управляващата партия ГЕРБ предлагат Българската телеграфна агенция да
Коментари Харесай

ГЕРБ предлага БТА да стане безплатна

Снимка: Булфото

От ръководещата партия ГЕРБ оферират Българската телеграфна организация да се популяризира гратис за България и чужбина. Това става посредством импортиран през днешния ден от ръководителя на медийната комисия Вежди Рашидов и Тома Биков законопроект.

В претекстовете си вносителите показват, че Българска телеграфна агенция би трябвало да се трансформира в безвъзмездна платформа за цялата информация от публичен интерес. Най-важният резултат от смяната би трябвало да бъде по-силно противопоставяне на подправените вести.

Платен ще бъде единствено достъпът до архива на медията, профилирани осведомителни артикули, творби на издателската, печатната и продуцентската активност на Българска телеграфна агенция. В законопроекта е планувано Българската телеграфна организация да получи в допълнение към 3 милиона лв. за 2021 година.

Българска телеграфна агенция би трябвало да стане безвъзмездна в период до една година от влизането на закона в действие.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.

Прочети тук -
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР