снимка: БулфотоДербито Милан и Интер напълно оправда очакванията. Двубоят предложи

...

Милан надви Интер в дербито в Италия

снимка: Булфото

Дербито Милан и Интер изцяло оправда упованията. Двубоят предложи и представление и оспорваност.

Милан победи градския противник Интер с 2:1 и оглави еднолично класирането в Серия А с цялостен актив от 12 точки след първите четири кръга.

И двата гола за триумфа на " росонерите " вкара Златан Ибрахимович, а за Интер се разписа Ромелу Лукаку.

И двамата треньори имаха кадрови проблеми поради болни играчи от ковид, което в един миг сложи под въпрос провеждането на дербито, само че в последна сметка мачът се игра.

Прекаралият Ковид-19 неотдавна Златан Ибрахимович бе героят на дербито. Ветеранът откри резултата в 13-а минута след отсъдена дузпа за нарушаване против самия него в наказателното поле. Първоначално вратарят на Интер Ханданович избави удара на Ибрахимович, само че при добавката шведът бе прецизен за 1:0.

Три минути по-късно Ибрахимович бе оставен непокрит и за повторно прати топката в мрежата.

Последваха мощни минути за Интер, Лукаку съумя да понижи в 29-а минута, а по-късно той, Барела и Лаутаро направиха пропуски.

В 73-а минута Интер получи право да извърши дузпа за нарушаване против Лукаку, само че малко по-късно реферът анулира решението си и отсъди засада.

Лукаку можеше да изравни в добавеното време, само че пропусна отлична опция.

Милан е водач в калчото с цялостен актив от 12 точки, а Интер е шести със седем точки.

В друга среща от кръга Сампдория победи Лацио с 3:0. Ветеранът Фабио Куалярела откри резултата в 32-а минута, а по-късно се разписаха Томазо Ауджело и Микел Дамсгор.

Сампдория е на девета позиция с 6 точки, а Лацио е 11-и с 4 точки.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.