Снимка: bTVСтанка Василева, на 89 години, е най-възрастната рали състезателка

...
Снимка: bTVСтанка Василева, на 89 години, е най-възрастната рали състезателка
Коментари Харесай

БГ рали състезателка на 89 г.: Самонадеяността е най-голямата шофьорска грешка

Снимка: bTV

Станка Василева, на 89 години, е най-възрастната рали състезателка у нас, споделя Бтв. От млада се увличала от майсторското шофиране – на кола и мотор. Взима брошура от раз – преди близо 60 години: „ Като почна курса, не е като в този момент – дадеш 1000 лева, взимаш брошура, 3-4 месеца изпитват те, същински водач да станеш ”.

Макар да работела в земеделието, шофирането й било като втора специалност. Кои са най-важните качества, с цел да бъде един човек добър водач? „ Най-добрите качества са това да се внимава. Внимаваш ли, да караш добре, веднъж да не нарушиш ”.



Снимка: bTV

За многогодишния си стаж зад кормилото няма нито едно нарушаване, нито един случай.

Майсторката на кормилото споделя, че самонадеяността е най-голямата неточност на водачите и съществена причина за войната по пътищата.



Снимка: bTV

Станка Василева е уверена, че дамите са по-добрите водачи: „ Жените са доста деликатни, доста. Е, някоя слушам по малкия екран, пийнали, карат, бели беше направила една жена, 4-5 коли унищожи, това е груба неточност, и най-много алкохол като употребяваш зад кормилото като си, това е непростимо ”.



Снимка: bTV

Станка обичайно печели осмомартенското рали в Добрич, както и интернационалните надпревари в Източна Европа, в които е взела участие в дългата си кариера. Сменила шест коли, само че признава, че към този момент възрастта въздейства на рефлексите и по тази причина се отхвърля.

Станка има две деца, четири внука, 8 правнуци. Гордее се, че всички умеят да карат. А на пистата – имало умели млади девойки, които уверена е, ще я заместят почтено.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР