Снимка: bTVЧетвърто денонощие съществува риск от наводнения в Северозападна България,

...
Снимка: bTVЧетвърто денонощие съществува риск от наводнения в Северозападна България,
Коментари Харесай

Четвърто денонощие има риск от наводнения в Северозападна България

Снимка: bTV

Четвърто денонощие съществува риск от наводнения в Северозападна България, където ситуацията е усложнена. След Хайредин през днешния ден беше оповестено бедствено състояние и в община Брегово. Междувременно стартира незабавно подсилване на рисковия язовир „ Рогозен 1 ”, оповестява bTV.

Тази нощ водата приижда с огромна вълна и река Тимок излиза от коритото си. Дълбочината на разлива тук-там доближава 4-5 метра. В момента се оттича назад в реката през пробив в дигата, уголемен незабавно от спешни екипи.

Водата евентуално идва от Сърбия, само че няма публична информация какъв е източникът й. Опасенията са, че може да е нечиста с тежки метали.

„ Ако тази вода минава през оборудванията на Мини Бор, тя е нечиста. Помпените станции са наоколо, в случай че се просмуче, става съществено ”, предизвести кметът на Брегово Милчо Лалов.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР