Снимка: БТАНападателят на Пари Сен Жермен Неймар е получил увреждане

...

Контузията на Неймар е сериозна. Увредил е връзки на глезена

Снимка: Българска телеграфна агенция
Нападателят на Пари Сен Жермен Неймар е получил увреждане на връзките на глезена при успеха с 4:3 в Лига 1 над Лил в неделя, заяви френският клуб.

Бразилският нападател, който вкара втория гол на ПСЖ в 17-ата минута, беше изнесен от терена със сълзи на очи при започване на второто полувреме, откакто се сблъска с Бенжамен Андре от Лил и усука десния си гален.

„ Допълнителните проби през днешния ден потвърдиха, че Неймар е изкълчил глезена си и има увреждане на връзките. Той ще бъде подложен на спомагателни проби при започване на идната седмица “, се споделя в изказване на ПСЖ, без да се прецизира какъв брой дълго Неймар ще отсъства от игра.

Според медиите във Франция бразилецът ще бъде отвън терените към месец.

ПСЖ гостува на Марсилия в неделя, преди да одобри Нант на 4 март. След това парижани гостуват на Байерн Мюнхен за реванша на 8 март от осминафиналите на Шампионската лига. Те изгубиха първия мач с 0:1.