Снимка: БТАБарселона спечели Суперкупата на Испания след победа над Реал

...

Барселона надигра категорично Реал Мадрид и спечели Суперкупата на Испания

Снимка: Българска телеграфна агенция
Барселона завоюва Суперкупата на Испания след победа над Реал Мадрид с 3:1 във финала на шампионата, който се организира в Саудитска Арабия.

Каталунците надиграха изрично огромния противник с голове на Гави, Левандовски и Педри.

Трофеят е първи за Шави като старши треньор на Барса и първи за клуба след раздялата с Лионел Меси.

Гави бе героят за Барса с гол и две асистенции. 18-годишният гений откри резултата в 33-тата минута, а в края на първата част подаде на Роберт Левандовски за второто попадение.

В началото на второто полувреме Усман Дембеле пропусна самичък против Тибо Куртоа, само че превъзходството на Барса се увенча с триумф в 69-а минута, когато Гави откри с прострелно центриране Педри, който не сбърка и прати топката в опразнената мрежа за 3:0.

В добавеното време Карим Бензема върна един гол за Реал, само че това бе извънредно незадоволително и Барса подвигна трофея за 14-и път в историята си.
Източник: debati.bg