Снимка БГНЕСДвама са убити и четирима са ранените при стрелбата

...
Снимка БГНЕСДвама са убити и четирима са ранените при стрелбата
Коментари Харесай

Двама загинали и четирима ранени след стрелба в нощен клуб в Германия

Снимка БГНЕС
Двама са убити и четирима са ранените при стрелбата в нощния клуб в град Констанц, югозападната част на Германия, съобщи Франс прес, представена от БГНЕС. По-рано ТАСС заяви, че посетител на заведението разкрил огън против посетителите нощес, цитирайки полицията на провинция Баден-Вюртемберг. Първоначално нямаше данни за жертви, а телевизионният канал SWR означи, че вследствие на случая има " няколко ранени ". По информация на ТАСС, нападателят е единият от двамата починали. Според полицията, 34-годишният мъж умъртвил един човек и ранил други четирима. След това той се опитал да избяга, само че се сблъскал с органите на реда на входа на нощния клуб. Заподозреният бил прострелян и по-късно е умрял в болница. Не се показват претекстове за действието му. Атаката е осъществена към 04:30 ч. локално време. Един от служителите на реда също е ранен по време на престрелката. Започнато е следствие по случая.
Новината идва единствено два дни, откакто Германия бе поле на друго нахлуване - в северния пристанищен град Хамбург. В петък един човек почина, а няколко други бяха ранени след офанзива с нож в супермаркет. Директорът на магазина описа пред „ Билд ”, че причинителят е почнал да " ръга всички наред ", крещейки в това време " Аллах е популярен! ". След осъщественото закононарушение мъжът избягал от магазина, само че очевидци видели накъде е тръгнал и алармирали полицията. Така той бе арестуван. Кметът Олаф Шолц сподели, че нападението е било стимулирано от " ненавист ". " Вбесен съм от ужасната офанзива, която лиши живота на един жител на Хамбург през днешния ден.
Това, което най-вече ме ядосва е, че причинителят е човек, който е изискал отбрана от Германия, а след това обърна омразата си против нас ", сподели той. Думите на Шолц до известна степен потвърдиха изказванията на някои немски медии, които оповестиха, че нападателят е 26-годишен мъж от арабски генезис, който е дошъл в страната в търсене на леговище. Първоначално вестник " Тагесшпигел ", разкри, че става дума за палестинец, само че по-късно хамбургската полиция заяви, че мъжът е ислямист от Обединените арабски емирства. Вчера немската полиция заяви, че обвиненият фактически е бил прочут на управляващите като ислямист. " Той е прочут като ислямист, само че не и като джихадист ", сподели вътрешният министър на провинция Хамбург Анди Гроте. По неговите думи, въпреки и да има признаци на ислямистки претекст за нападението, обвиненият е страдал от психически проблеми и това ще се преглежда като една от аргументите за офанзивата.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР