Сметната палата ще проверява как се дава допълнителното материално стимулиране

...
Сметната палата ще проверява как се дава допълнителното материално стимулиране
Коментари Харесай

Сметната палата ще проверява раздаването на бонуси в държавните ведомства

Сметната палата ще ревизира по какъв начин се дава спомагателното материално стимулиране (ДМС) във ведомствата. Одитната институция ще ревизира спазен ли е законът и вътрешните правила при установяване на ДМС в обществения бранш и съответен ли е размерът на бонусите. Новият акцент в одитната активност се слага с планувани одити за сходство на финансовото ръководство, включени в Програмата на Сметната палата за 2026 година, която бе призната на 17 декември 2025 година

Стартът на инспекциите за ДМС, които ще се прибавят към останалия обсег на одитната задача, стартира в две министерства – на спорта и на културата. Законосъобразността на бонусите ще се наблюдава също в Комисията за отбрана на потребителите, както и в седем междинни учебни заведения в градове в Южна България - „ Кузман Шапкарев “ - Благоевград, Шесто ОУ „ Св. Паисий Хилендарски “ - Кюстендил, СУ „ Патриарх Евтимий “ - Пловдив, Езикова гимназия „ Бертолт Брехт “ - Пазарджик, СУ „ Иван Вазов “ - Стара Загора, Езикова гимназия „ Проф. доктор Асен Златаров “ - Хасково, СУ „ Св. Св. Кирил и Методий “ - Бургас и Профилирана гимназия с преподаване на западна езици „ Захарий Стоянов “ - Сливен.

Общият брой на плануваните за идната година одити е 473, като 380 от тях са нови, а 93 са преходни и работата по тях продължава.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР